Xavi wskazuje faworytów do wygrania MŚ. "Mają doskonałego trenera"

- Uważam Hiszpanię za jednego z faworytów mundialu. Mają doskonałego trenera, ustabilizowany skład, głodne sukcesów młode pokolenie. Nie boją się nikogo i mogą wszystko - powiedział Xavi, trener FC Barcelony, wypowiadając się o reprezentacji Hiszpanii.

Mistrzostwa świata w Katarze obfitowały do tej pory w wiele niespodziewanych rezultatów. Reprezentacja Niemiec przegrała z Japonią, Belgowie ulegli Marokańczykom, a Argentyna poległa w starciu z Arabią Saudyjską. Nie sposób przewidzieć, która drużyna przejdzie przez fazę grupową bez większych turbulencji. Po dwóch spotkaniach pewna udziału w 1/8 finału jest wyłącznie reprezentacja Francji. Reszta zespołów będzie musiała walczyć o awans do fazy pucharowej w ostatnim meczu rozgrywek grupowych.

Zobacz wideo Dlaczego kibicujesz Polsce?

Xavi ma swoich faworytów

W rozmowie z Fernando Schwartzem trener FC Barcelony, Xavi przedstawił swoich faworytów do zwycięstwa w mundialu. - Powiedziałbym, że mam swoich faworytów - rozpoczął. Z uwagi na historię postawiłbym na Argentynę. Uważam również, że Brazylia jest bardzo silna pod każdym względem. Poza tym dołączyłbym do tego grona Francję i Hiszpanię. To są moi faworyci do zdobycia trofeum.

Reprezentacja Hiszpanii po spotkaniach z Kostaryką oraz Niemcami ma na koncie 4 punkty i przed ostatnim meczem w grupie jest liderem grupy E. Szkoleniowiec dumy Katalonii wierzy, że Hiszpanie mają bardzo duże szanse na końcowy triumf. - Uważam Hiszpanię za jednego z faworytów. Mają doskonałego trenera, ustabilizowany skład, głodne sukcesów młode pokolenie. Nie boją się nikogo i mogą wszystko. W Barcelonie jest siedmiu graczy z tego zespołu, dlatego wiem, do czego są zdolni.  

Druga linia Hiszpanów jest złożona przede wszystkim z zawodników Blaugrany. Na szczególną uwagę zasługuje dwójka pomocników, która szukając analogii jest porównywana do duetu Xavi-Iniesta z rywalizacji na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki. Mowa oczywiście o 18-letnim Gavim oraz 20-letnim Pedrim. - W Hiszpanii są spektakularni zawodnicy na teraźniejszość i przyszłość. Jeśli spojrzymy na Gaviego i Pedriego - mają wszystko, aby odnieść sukces. Oni już są fantastycznym pokoleniem w Hiszpanii, a mogą rozwinąć się jeszcze bardziej. Życzę im wszystkiego najlepszego, ponieważ wiem, że mają zdolności i mentalność, aby zdobywać wielkie trofea.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Ostatnia kolejka fazy grupowej dla Hiszpanii

Hiszpanie po remisie z Niemcami 1:1 pozostają liderem grupy E. Podopiecznym Luisa Enrique pozostał jeden mecz do zakończenia fazy grupowej. Awans jest blisko. Wystarczy remis z reprezentacją Japonii. 

W ostatniej kolejce grupy E Hiszpanie na Khalifa International Stadium w Dosze zagrają z pogromcami Niemców, Japonią. W drugim spotkaniu tej grupy reprezentacja Niemiec podejmie na stadionie Al Bayt w Al Khor drużynę Kostaryki. 

  1. Hiszpania, 4 punkty, 8:1
  2. Japonia, 3 punkty, 2:2
  3. Kostaryka, 3 punkty, 1:7
  4. Niemcy, 1 punkt, 2:3
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.