Zasłużony bramkarz wściekły na Van Gaala. Poszło o mundial

Luis van Gaal ogłosił 26-osobową kadrę, która pojedzie na mundial do Kataru. Wśród powołanych zabrakło zasłużonego bramkarza Jaspera Cillessena. Jak informują holenderskie media, bramkarz był wściekły się na selekcjonera.

Ogłoszenie kadry na mistrzostwa świata czasem potrafi wzbudzić emocje. Szczególnie kiedy jest się zawodnikiem, który robi wszystko, by zagrać na mundialu, a i tak nie dostaje się upragnionego powołania. Tak było w przypadku znanego bramkarza z przeszłością w FC Barcelonie. Zawodnik źle zniósł pominięcie przez Louisa van Gaala, o czym poinformowała holenderska gazeta "AD.nl".

Zobacz wideo Michniewicz: Nikt nie jedzie na mundial dla atmosfery

Jasper Cillessen wściekły na Louis van Gaala

Jeszcze trzy lata temu Jasper Cillesen odchodził z FC Barcelony do Valencii za 35 mln euro, by przed sezonem wrócić do Holandii, w celu lepszego przygotowania się do mistrzostw świata w Katarze. Kwota transferu 33-latka wynosiła już tylko milion euro. Bramkarz miał problemy z regularną grą w Hiszpanii, więc liczył, że w NEC Nijmegen zapracuje na powołanie do kadry. Cillessen wystąpił w 12 spotkaniach Eredivisie, w których przepuścił 14 goli i trzy razy zachował czyste konto. Louis van Gaal mimo to postanowił nie brać go do Kataru.

Zdaniem holenderskich mediów piłkarz miał być wściekły na decyzję selekcjonera. Zwłaszcza że spekuluje się, że w jego miejsce powołany ma zostać Remko Pasveera. 39-letni weteran, który w tym sezonie wybiegł na boisko w barwach Ajaxu Amsterdam 19 razy i zachował pięć czystych kont (licząc wszystkie rozgrywki). Bramkarz ze stolicy Holandii zadebiutował w kadrze dopiero 22 września tego roku, a jego licznik występów wynosi równe dwa. Portal transfermarkt.de wycenia go na 250 tysięcy euro.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jasper Cillessen zadebiutował w reprezentacji Holandii w czerwcu 2013 roku, od tamtej pory zagrał w niej 63 razy. Był podstawowym zawodnikiem podczas mundialu w 2014 roku, kiedy to Holendrzy pod wodzą obecnego selekcjonera zdobyli brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Brazylię 3:0.

Więcej o: