Polak mistrzem Włoch. Był sensacją w plebiscycie na Sportowca Roku. "Zasłużyłem"

Dominik Senkowski
Adrian Meronk mistrzem turnieju Italian Open. - Kamień spadł mi z serca - przyznaje Meronk w rozmowie ze Sport.pl. Po tym sukcesie Polak jest coraz bliżej występu w słynnym Ryder Cup.

W niedzielę Adrian Meronk okazał się najlepszy na turnieju DS Automobiles Italian Open rozgrywanym w Rzymie. To wielki sukces polskiego golfisty. Zawody we Włoszech są jednymi z najstarszych w Europie. W tym roku na polu Marco Simone Golf Club odbyła się 80. edycja turnieju. 

Zobacz wideo Arkadiusz Milik fanem golfa? Trafił!

Walka do końca 

Tym samym Meronk po raz trzeci w karierze triumfował w imprezie rangi DP World Tour. W lipcu 2022 r. triumfował w Irlandii, a w grudniu - w Australii. - Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. Duży kamień spadł mi z serca, bo przez cały tydzień grałem bardzo dobrze, a niedziela była dla mnie ciężka. Nie grałem tak dobrze, jak w poprzednich dniach turnieju. Trochę się ratowałem, pojawiły się też nerwy - przyznał polski zawodnik w rozmowie ze Sport.pl.

Po trzech udanych rundach Meronk musiał w niedzielę walczyć do końca o wygraną. Finisz okazał się skuteczny. - Myślę, że zasłużyłem na zwycięstwo. Dwa solidne, mocne putty na dwóch ostatnich dołkach przypieczętowały wygraną. Jestem z siebie dumny, bo za mną wymagający tydzień - dodał 29-latek. 

Ryder Cup coraz bliżej

Co oznacza to zwycięstwo dla Adriana Meronka? Awansuje w rankingu DP World Tour na czwarte miejsce. Przede wszystkim jednak zaprezentował się doskonale na polu, na którym na przełomie września i października odbędzie się słynny Puchar Rydera. W tych prestiżowych rozgrywkach co dwa lata mierzą się zespoły USA i Europy. Nasz zawodnik walczy o powołanie do składu ekipy ze Starego Kontynentu. 

- To zwycięstwo jest dla mnie ważne w kontekście ewentualnego występu w Ryder Cup - cieszy się Meronk. W obu zespołach wystąpi po 12 zawodników. Sześciu z nich wybierze kapitan (w Europie jest nim Luke Donald), sześciu dostaje się na podstawie miejsca w rankingu. - Ryder Cup to w golfie trochę taki Święty Graal. Szczególny mecz. Jeśli golfista załapie się do składu jednej z ekip, przechodzi na trwałe do historii tej dyscypliny - tłumaczył Polak w styczniu w rozmowie ze Sport.pl. 

Stał się sensacją plebiscytu

Wtedy rozmawialiśmy z Adrianem Meronkiem tuż po ogłoszeniu wyników plebiscytu na Sportowca Roku 2022. Zwyciężyła Iga Świątek, a golfista zajął wysokie siódme miejsce. Pozycję Meronka eksperci określili mianem "największej sensacji plebiscytu". - Znajomi podsyłali mi potem artykuły o dużej liczbie wyszukiwań mojego nazwiska w Google'u - śmieje się polski zawodnik. 

Adrian Meronk przekracza kolejne granice dotychczas nieosiągalne dla naszego golfa. Po występie we Włoszech czeka go podróż do Stanów na drugi w tym sezonie turniej wielkoszlemowy - US PGA Championship 2023 (18-21 maja).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.