Mamy to! Wielka gwiazda polskiego sportu z kwalifikacją na igrzyska w Paryżu

Do startu igrzysk olimpijskich w Paryżu pozostało coraz mniej czasu. Kolejni sportowcy walczą o kwalifikacje olimpijskie na udział w turnieju. W poniedziałek stało się jasne, że w stolicy Francji wystąpi Adrian Meronk. Najlepszy polski golfista zajął 29. miejsce w klasyfikacji, na podstawie której przyznano kwalifikacje.

Adrian Meronk to obecnie najlepszy golfista w Polsce, który zakończył poprzedni sezon z triumfami w Australian Open, Italian Open oraz Estrella Damm N.A. Andalucia Masters. Finalnie zajął czwarte miejsce w cyklu DP World Tour, co dało mu awans do PGA Tour, czyli jednych z najbardziej prestiżowych rozgrywek golfowych. Najważniejszą imprezą sezonu 2024 będą jednak igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Zobacz wideo Jakub Przygoński i dziennikarz Sport.pl driftują samochodem za milion złotych!

Adrian Meronk jedzie na igrzyska olimpijskie! Wszystko jasne

- PGA będzie dla mnie bardzo ważne. To mój pierwszy sezon i bardzo chciałbym się w tej najlepszej grupie dobrze zadomowić i skończyć sezon w top 30 końcowego rankingu. Tak samo chciałbym być w top 30 światowego rankingu na koniec roku. Igrzyska są dla mnie też bardzo ważne, ponieważ chcę powalczyć o medal - mówił Meronk w rozmowie ze Sport.pl na początku stycznia. Golfista na każdym kroku podkreśla, że start na igrzyskach jest dla niego bardzo ważny.

W poniedziałek kwalifikacja olimpijska golfisty stała się faktem. Zamknięty został bowiem ranking olimpijski na podstawie którego przyznane zostały przepustki do Paryża. Polak zajął w nim 29. miejsce, a awans na igrzyska otrzymało 60 najlepszych golfistów. Warto dodać, że jest to zupełnie inne zestawienie niż ranking światowy. W nim 31-latek zajmuje 73. lokatę.

Dla Meronka turniej w Paryżu będzie drugim turniejem olimpijskim w karierze. Wcześniej wystąpił on także w Tokio, gdzie zajął ostatecznie 51. miejsce. Zmagania w stolicy Francji rozpoczną się 27 lipca, a początek konkurencji golfowych zaplanowano na 1 sierpnia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.