"Pobudka" po Euro 2020. Zatory, korki, uniknięte testy i jest ogromny problem

Prawie sto przypadków koronawirusa wykryto u fińskich kibiców, którzy wrócili z Petersburga do kraju po poniedziałkowym meczu z Belgią (0:2) - czytamy w "Het Laatste Nieuws".

Belgijski dziennik informuje o blisko stu przypadkach koronawirusa wykrytych u fińskich kibiców, którzy wracali do kraju z Petersburga po poniedziałkowym meczu z Belgią (0:2). Było ich około trzech tysięcy, ale z racji tego, że na przejściu granicznym z Rosją tworzyły się zatory i korki, celnicy przepuścili blisko 800 fanów bez testów.

Zobacz wideo Boniek podsumował występ kadry na Euro 2020. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

Węgierscy kibice na Euro 2020Kapitan Holendrów ostrzega przed 1/8 finału Euro: Po prostu zejdziemy z boiska

Wariant Delta. Kolejna fala koronawirusa w Rosji nabiera tempa

Premier Finlandii Sana Marin wraz z instytutem zdrowia wezwała wszystkich kibiców, którzy pojechali na mecz do Petersburga, by po powrocie poddali się testom. - Dzięki temu infekcje są szybko wykrywane, a wirus nie może się rozprzestrzeniać - powiedziała Marin, która przebywa obecnie na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli.

W Belgii też się martwią, że ich kibice mogli przywieźć do kraju wirusa. I to groźny wariant Delta, którego częstotliwość występowania w Petersburgu jest obecnie dwudziestokrotnie wyższa niż w Finlandii. - To powinna być dla nas pobudka - mów biostatystyk Geert Molenberghs z Uniwersytetu z Antwerpii cytowany przez "Het Laatste Nieuws", gdzie również czytamy, że wariant Delta został już wcześniej wykryty u trzech duńskich kibiców, którzy siedzieli w pobliżu belgijskich na stadionie w Kopenhadze podczas pierwszego meczu fazy grupowej. - Prawdopodobne jest, że ci kibice zainfekowali się, stojąc blisko osoby lub osób roznoszących infekcje w kolejkach do toalety, do napojów lub w drodze na stadion czy wychodząc z niego - mówi Anette Lykke Petri, dyrektor Duńskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Pacjentów.

Polska - Szwecja"Skandal, absolutna bezczelność". Reprezentant Polski pod ostrzałem

Kolejna fala koronawirusa w Rosji nabiera tempa. Rosyjska wicepremier Tatiana Golikowa informuje, że w zeszłym tygodniu liczba nowych zachorowań na COVID-19 w całym kraju była o 34,4 proc. wyższa niż tydzień wcześniej. A szczególnie niepokojąca jest właśnie sytuacja w Moskwie oraz Petersburgu, gdzie 2 lipca rozegrany zostanie jeszcze jeden ćwierćfinał. Zagrają w nim zwycięzcy meczów Francja - Szwajcaria i Chorwacja - Hiszpania.

Mural na żywo Sport.pl: napisz, co czujesz po występie Polaków

Szok? Niedowierzanie? Jednak duma? Napisz, co czujesz po Euro i znajdź się na Muralu na żywo, który Sport.pl przygotował specjalnie na Euro. Spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: