"To niedopuszczalne. Jak możemy to robić zwierzętom?". Rosyjska TV wywołała burzę podczas Euro

W rosyjskiej telewizji wyniki spotkań Euro 2020 przewiduje niedźwiedź ubrany w strój piłkarski. - To jest złe i niedopuszczalne - mówi Malin Gustafsson, rzeczniczka Organizacji Praw Zwierząt.

W środę na antenie Kanału 1 w rosyjskiej telewizji zwierzę typowało wynik hitowego spotkania pomiędzy Francją a Portugalią. Niedźwiedź otrzymał piłkę, którą następnie umieścił w jednym z koszy, które były ozdobione flagami obu reprezentacji.

Zobacz wideo Kto najbardziej rozczarował w reprezentacji Polski na Euro 2020?

BBC dostało ponad 6 tys. skarg. BBC dostało ponad 6 tys. skarg. "Każdy odpowiedzialny powinien wylecieć z pracy"

Zwrócił na to uwagę Richard Henriksson z Radiosport, przebywający w Petersburgu. Dziennikarz postanowił zamieścić wideo z całego zdarzenia w mediach społecznościowych. - Ostrzeżenie przed okrucieństwem wobec zwierząt: właśnie odkryłem, że w rosyjskiej telewizji pozwala się biednemu niedźwiedziowi typować wyniki spotkań Euro 2020 - napisał Szwed na Twitterze.

Niedźwiedź typuje mecze Euro 2020 w rosyjskiej telewizji. "To jest złe. Wszystkie zwierzęta powinny mieć prawo do własnego życia"

Po tym, jak film trafił do sieci, wywołał ogromny szum. Szwedzka Organizacja Praw Zwierząt udostępniła wideo na swoich kanałach społecznościowych. Komentarz dotyczący niewłaściwego traktowania niedźwiedzia wydała rzeczniczka organizacji, Malin Gustafsson. - To jest złe ze wszystkich powodów i niezrozumiałe, jak my, ludzie, możemy to robić innym zwierzętom? To, że wiele osób reaguje i protestuje, jest dobre, ponieważ razem możemy sprawić, że takie traktowanie innych zwierząt stanie się niedopuszczalne - powiedziała. I dodała: - Ważne jest, aby nie wskazywać palcem na poszczególne kraje, nawet tutaj w Szwecji zwierzęta są wykorzystywane do celów rozrywkowych i trzymane w niewoli. 

To nie pierwszy taki przypadek. W kwietniu 2018 r., na kilka miesięcy przed mistrzostwami świata w Rosji, na scenie pojawił się niedźwiedź, który stanął na tylnych łapach i podał piłkę sędziemu.

W 2010 roku podczas mundialu w RPA sławę zyskała ośmiornica Paul, która typowała mecze. - Zwierzęta nie są po to, by przynosić nam przyjemność. Wszystkie zwierzęta powinny mieć prawo do własnego życia - podkreśliła Malin Gustaffson.

Ostateczny wyrok ws. Polski na Euro 2020. Miejsce nie pozostawia złudzeńOstateczny wyrok ws. Polski na Euro 2020. Miejsce nie pozostawia złudzeń

Mural na żywo Sport.pl: napisz, co czujesz po występie Polaków

Szok? Niedowierzanie? Jednak duma? Napisz, co czujesz po Euro i znajdź się na Muralu na żywo, który Sport.pl przygotował specjalnie na Euro. Spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: