Sporty zimowe

 • Afera w Rosji. Mistrzowie olimpijscy odmawiają spotkania z Putinem

  Afera w Rosji. Mistrzowie olimpijscy odmawiają spotkania z Putinem

  Anna Szczerbakowa i Aleksandr Bolszunow - to dwie gwiazdy rosyjskiego sportu, które odmówiły spotkania z Władimirem Putinem na Kremlu. Powody? Bolszunow ma mieć problemy zdrowotne. W przypadku Szczerbakowej nic oficjalnie nie wiadomo. Pojawiają się jedynie spekulacje, że może to być nawet protest antywojenny.

 • Kubacki nie poszedł w ślady Stocha. Skorzystał z propozycji Wojewódzkiego
 • Zwrot ws. Zorana Zupancicia. Trener skoków zostaje na stanowisku
 • Niemcy już szukali następcy Horngachera. 'Realne i możliwe alternatywy'

  Niemcy już szukali następcy Horngachera. "Realne i możliwe alternatywy"

  Mika Kojonkoski powraca do pracy w skokach. Legendarny fiński trener pomoże fińskiej kadrze w walce o powrót do czołówki, ale jak się okazuje, mógł zastąpić Stefana Horngachera w Niemczech. - Były realne i możliwe alternatywy - powiedział w rozmowie z portalem iltalehti.fi.

 • Niemcy ogłaszają przełom. Powstanie drugi Turniej Czterech Skoczni

  Niemcy ogłaszają przełom. Powstanie drugi Turniej Czterech Skoczni

  W kobiecych skokach narciarskich nastąpił przełom. Zawodniczki wreszcie doczekały się żenśkiego Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecki Związek Narciarski zapowiedział, że pierwsza edycja kobiecych zawodów rozpocznie się w sezonie 2023/2024. Znane są wstępne szczegóły.

 • Media: Dolezal mógł objąć włoską kadrę. Obecnie jest blisko pracy z Horngacherem
 • Biegun czy Miętus? Thurnbichler w Wiedniu wybierze ostatniego asystenta

  Biegun czy Miętus? Thurnbichler w Wiedniu wybierze ostatniego asystenta

  Nie jest jeszcze znana kadra A polskich skoczków na przyszły sezon. - Wiążące decyzje zapadną dopiero po poniedziałkowym zgrupowaniu trenerów, do jakiego dojdzie w Wiedniu - mówi Interii Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej. Podczas tego spotkania wybrany zostanie także ostatni z asystentów Thomasa Thurnbichlera.

 • Justyna Kowalczyk zaczyna rewolucję. Torgensen na ratunek, działa na 'zgliszczach'

  Justyna Kowalczyk zaczyna rewolucję. Torgensen na ratunek, działa na "zgliszczach"

  Po fatalnym sezonie w polskim biathlonie zapowiadano rewolucję. Efektem są zmiany w sztabach szkoleniowych. Kadrę kobiet objął Tobias Torgersen - Norweg, który pracował już w Polsce przed pięcioma laty, ale związek nie przedłużył z nim umowy po roku współpracy. Teraz szkoleniowiec przyznaje, że targały nim wówczas mieszane uczucia. - Dorastała we mnie chęć prowadzenia tego zespołu z nową generacją młodych biathlonistek - przyznaje trener w rozmowie ze Sport.pl.

 • Norweskie skoki są w bardzo trudnej sytuacji. 'Nie stać nas na Doleżala'

  Norweskie skoki są w bardzo trudnej sytuacji. "Nie stać nas na Doleżala"

  Norwescy rywale polskich skoczków narciarskich mogą mieć problem z przygotowaniami do sezonu, jeśli tamtejszy związek szybko nie znajdzie sponsora. Według dziennikarzy NRK potrzebne jest wsparcie rzędu 10 mln koron. - Są w bardzo trudnej sytuacji - mówi sekretarz generalny Norweskiej Federacji Narciarskiej.

 • Burza w Rosji. Olimpijczycy bez samochodów. Tarasowa apeluje: Dajmy im mieszkania

  Burza w Rosji. Olimpijczycy bez samochodów. Tarasowa apeluje: Dajmy im mieszkania

  Rosyjscy sportowcy po raz pierwszy od 16 lat nie dostaną w prezencie samochodów za medale olimpijskie zdobyte na igrzyskach w Pekinie. - Dajmy im mieszkania - apeluje Tatjana Tarasowa, trenerka łyżwiarstwa figurowego. - To zły pomysł, ludzie będą oburzeni - mówi Swietłana Żurowa, była mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, a obecnie deputowana do Dumy.

 • Kadra skoczkiń narciarskich do likwidacji? Małysz: Poziom bardzo zszedł w dół

  Kadra skoczkiń narciarskich do likwidacji? Małysz: Poziom bardzo zszedł w dół

  Wiele wskazuje na to, że szykuje się kolejna niemała rewolucja w polskich skokach narciarskich. Od sezonu 2022/23 ma bowiem zostać rozwiązana kadra kobiet. - Przygotowywane są różne scenariusze - tak sytuację naszych skoczkiń skomentował Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

 • Rosja rezygnuje z walki o przywrócenie sportowców. Tłumaczenie? 'FIS nas wspiera'
 • Małysz odpowiada na emocjonalny wpis Joanny Szwab. Wini sztab Kruczka
 • Japońska kadra bez trenera. Miyahira odchodzi

  Japońska kadra bez trenera. Miyahira odchodzi

  Hideharu Miyahira nie będzie prowadził kadry japońskich skoczków w kolejnym sezonie. O zakończeniu współpracy ze współtwórcą wielkich sukcesów Ryoyu Kobayashiego poinformował Japoński Związek Narciarski.

 • Goggia przeprasza za słowa o gejach. Burza we Włoszech. 'Średniowiecze'

  Goggia przeprasza za słowa o gejach. Burza we Włoszech. "Średniowiecze"

  Ogromną burzę we włoskich mediach wywołała Sofia Goggia. Mistrzyni narciarstwa alpejskiego stwierdziła, że geje nie byliby w stanie wystartować w zjeździe na legendarnym Streifie w Kitzbuehel, czyli jednej z najbardziej wymagających tras w alpejskim PŚ. - Pozostała we wczesnym średniowieczu - skomentował Stefano Rizzato, dziennikarz Rai Sport. Włoszka ostatecznie przeprosiła.