Sporty zimowe

 • 35 lat i koniec! Polscy hokeiści przełamali klątwę

  35 lat i koniec! Polscy hokeiści przełamali klątwę

  Reprezentacja polskich hokeistów znów udowodniła, że jej awans do elity nie był dziełem przypadku. Biało-Czerwoni co prawda przegrali w drugim meczu na mistrzostwach świata ze Szwecją, ale podjęli mocną walkę i nawet zdobyli pierwszego gola przeciwko temu rywalowi od 35 lat!

 • Polscy hokeiści przełamali klątwę. Po 35 latach zdobyli gola [ZAPIS RELACJI]
 • Na Łotwie aż zawrzało. Oto co napisali o Polakach

  Na Łotwie aż zawrzało. Oto co napisali o Polakach

  Reprezentacja Polski prowadziła trzykrotnie w meczu z Łotwą, ale ostatecznie przegrała po dogrywce 4:5 w pierwszym meczu hokejowych mistrzostw świata. Biało-Czerwoni po 22 latach wrócili do elity, co odnotowały w pomeczowych relacjach łotewskie media. Tamtejsi dziennikarze z uznaniem napisali o polskich hokeistach. "Pokazali, że nie będą chłopcami do bicia" - czytamy w jednym z tekstów.

 • Oto tabela MŚ po niesamowitym meczu Polaków

  Oto tabela MŚ po niesamowitym meczu Polaków

  Reprezentacja Polski pokazała się z bardzo dobrej strony w pierwszym od 22 lat meczu na mistrzostwach świata elity w hokeju. W spotkaniu przeciwko Łotwie postraszyła faworytów i przegrała dopiero po dogrywce 4:5. Dzięki temu zyskała bardzo ważny jeden punkt. Tak wygląda tabela polskiej grupy po pierwszej kolejce mistrzostw świata.

 • Eksperci nie mają złudzeń po świetnym meczu Polaków. Tylko spójrzcie. 'Historyczny mecz'

  Eksperci nie mają złudzeń po świetnym meczu Polaków. Tylko spójrzcie. "Historyczny mecz"

  Co to był za mecz! Reprezentacja Polski trzykrotnie wychodziła na prowadzenie w meczu z Łotwą na mistrzostwach świata w hokeju. Jednak za każdym razem rywale doprowadzali do remisu, a Polacy także musieli gonić wynik. Ostatecznie, po dogrywce, Biało-Czerwoni przegrali 4:5. Eksperci byli zgodni w ocenie tego spotkania i zwracali uwagę na niezwykle cenny punkt zdobyty przez Biało-Czerwonych.

 • Niesamowity mecz Polaków na MŚ! Ależ zagrali! Dogrywka i koniec

  Niesamowity mecz Polaków na MŚ! Ależ zagrali! Dogrywka i koniec

  Aż 22 lata czekali polscy hokeiści, by znów zagrać w mistrzostwach świata elity. Biało-Czerwoni mieli arcytrudny powrót, bo w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z rewelacją ubiegłorocznych MŚ, brązowymi medalistami turnieju - Łotyszami. Polacy jeszcze pięć minut przed końcem tego spotkania prowadzili 3:2. Ostatecznie o losach meczu zadecydowała dogrywka!

 • Polscy hokeiści udanie zaczęli MŚ w meczu z brązowymi medalistami [ZAPIS RELACJI]
 • Oto różnica wieku między Małyszem a jego żoną. 'Zawsze były zgrzyty'

  Oto różnica wieku między Małyszem a jego żoną. "Zawsze były zgrzyty"

  Adam Małysz i Izabela Małysz są ze sobą blisko 27 lat. Ich relacja zaczęła się jeszcze w czasach szkolnych. Były skoczek szybko zdał sobie sprawę, że to ta jedyna i zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu związku, postanowił się jej oświadczyć. Nie każdy jednak o tym wie, że jego żona jest od niego młodsza. Jaka jest między nimi różnica wieku?

 • Polska hala za miliony to hit roku. Frekwencja skoczyła o kilkaset procent

  Polska hala za miliony to hit roku. Frekwencja skoczyła o kilkaset procent

  Stadion Zimowy w Sosnowcu jest częścią nowoczesnego Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Służy zarówno mieszkańcom, jak i hokejowej drużynie Zagłębia Sosnowiec. Kosztował blisko 53 mln złotych, ale na razie można powiedzieć, że były to bardzo dobrze wydane pieniądze. Świadczy o tym gigantyczny wzrost frekwencji na meczach Zagłębia, który według raportu portalu hokej.net w pewnym momencie sezonu przekroczył 300 procent!

 • Jesteśmy w elicie! Czerkawski mówi nam, na co naprawdę stać Polaków

  Jesteśmy w elicie! Czerkawski mówi nam, na co naprawdę stać Polaków

  Hokejowa reprezentacja Polski wraca do grona najlepszych drużyn globu. Mistrzostwa świata elity ruszają w piątek, a Polacy już w sobotę zagrają być może najważniejszy mecz turnieju z Łotwą. - Podstawowy cel to utrzymanie się w elicie. Każdy punkt i bramka mogą być cenne i trzeba powalczyć z każdym: zarówno z potęgami, jak i przeciwnikami o potencjale bliższym naszemu - mówi Sport.pl Mariusz Czerkawski i tłumaczy, na co stać drużynę Roberta Kalabera.

 • O trzeciej w nocy wypuścili ją z izolatki. Spowiedź polskiej gwiazdy

  O trzeciej w nocy wypuścili ją z izolatki. Spowiedź polskiej gwiazdy

  - Wiedząc, że długo nie użyję łyżew, chciałam je schować, nie mieć ich na widoku. Spróbowałam i przeszłam atak paniki. Do tego stopnia, że przez moment nie byłam w stanie oddychać, a później długo płakałam. Po zawieszeniu miałam naprawdę duże emocjonalne fale, ale cieszę się, że je miałam. To znaczyło, że chociaż coś się ze mną działo, że nie byłam taka neutralna i byle jaka jak po Pekinie - mówi Sport.pl Natalia Maliszewska. Światowa gwiazda short tracku wraca z 14-miesięcznego zawieszenia za złamanie przepisów antydopingowych. Od 11 maja wicemistrzyni świata, mistrzyni Europy i zdobywczyni Pucharu Świata będzie mogła wrócić do treningu z reprezentacją Polski.

 • Norweski skoczek przerywa milczenie po wywołaniu skandalu. Tłumaczy, dlaczego zrobili to trenerowi
 • Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  To koniec oficjalnych obrad Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS). Ustaliła ona terminarz zarówno następnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich, jaki i Letniej Grand Prix. Nie zabrakło zmian względem oryginalnych planów, bowiem już wiadomo, że sezon zimowy się wydłuży.

 • Kibice włączyli mecz Polaków. 'Próbowałem oglądać, ale się nie da. Parodia!'

  Kibice włączyli mecz Polaków. "Próbowałem oglądać, ale się nie da. Parodia!"

  We wtorek reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozegrała ostatni sparing przed pierwszym spotkaniem na mistrzostwach świata elity. Naszym rywalem byli Duńczycy, ale problem w tym, że meczu nie dało się oglądać. I nie chodziło ani o jego poziom, ani o problemy techniczne nadawcy. Zawodnicy obu drużyn mieli na sobie koszulki i kaski w identycznych kolorach, co sprawiło, że rozróżnienie hokeistów graniczyło z cudem.

 • Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. 'Potrzebujemy go'

  Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. "Potrzebujemy go"

  - Nie ukrywam, że dla nas jest to akurat dobra informacja. Bo jasne, zawsze są takie obawy, że coś złego się może wydarzyć podczas takiej walki, a my na pewno potrzebujemy Piotrka i to w pełni sprawnego - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Polsatem Sport zapytany o to, co sądzi o braku walki Piotra Żyły we freak fightach. Prezes PZN wyjawił też, do kiedy chciałby, aby Żyła skakał w kadrze.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.