Sporty zimowe

 • Odważna zagrywka nie pomogła Stochowi. Wymowny komentarz Doleżala

  Odważna zagrywka nie pomogła Stochowi. Wymowny komentarz Doleżala

  Kamil Stoch drugi raz z rzędu nie zdobył punktów w Pucharze Świata, a Michal Doleżal zdecydował się nie wystawiać lidera polskich skoczków w sobotnim konkursie drużynowym w Planicy. Zwycięzcy TCS niewiele pomógł też manewr z wymianą nart. - Taki skład jest optymalny i sprawiedliwy - powiedział trener.

 • Skoczek wykonał "gest Kozakiewicza" po dalekim locie. Wiadomo, kogo pozdrowił

  Skoczek wykonał "gest Kozakiewicza" po dalekim locie. Wiadomo, kogo pozdrowił

  Jewgienij Klimow po swoim skoku w piątkowym konkursie w Planicy wykonał "gest Kozakiewicza". Rosjanin uzyskał 228 metrów i długo prowadził, a dzień wcześniej nie dostał zgody od swojej federacji na występ na Letalnicy. Przed przyjazdem do Słowenii Klimow nie stawił się bowiem na zgrupowaniu swojej kadry i dotarł tam sam. Już od kilku miesięcy jest skłócony z rosyjskimi działaczami.

 • Drużynówka bez Stocha po raz pierwszy od pięciu lat! Doleżal podał skład
 • Żyła oddał najdłuższy skok w konkursie! Świetny Wolny! Taktyczne mistrzostwo Horngachera
 • Niesamowity rekord Ahonena pobity! Najlepszy wynik w historii skoków

  Niesamowity rekord Ahonena pobity! Najlepszy wynik w historii skoków

  Niezwykły wyczyn Sary Takanashi! Japonka była druga w piątkowym konkursie Pucharu Świata kobiet w Czajkowskim i dzięki temu ma najwięcej podiów w historii skoków narciarskich. Zgromadziła ich aż 109 i właśnie wyprzedziła wielkiego Janne Ahonena. Takanashi walczy także o swoją piątą Kryształową Kulę i właśnie została liderką klasyfikacji generalnej PŚ na jeden konkurs przed końcem rywalizacji.