Sporty zimowe

 • 'Przykro mi'. Nawet Rosjanie krytykują 'prowokację' na Krymie

  "Przykro mi". Nawet Rosjanie krytykują "prowokację" na Krymie

  Trener reprezentacji Rosji w biegach narciarskich zdecydował, że majowy obóz treningowy zostanie zorganizowany na okupowanych terenach Krymu. Decyzja wzbudziła ogromne kontrowersje w świecie sportu. Norweski polityk Tage Pettersen mówi wprost o jawnej prowokacji ze strony Rosjan.

 • Sankcje IIHF zabolały Rosjan. 'Obrażone krasnoludy. Świnie z Albionu'
 • Rosyjska mistrzyni olimpijska złożyła hołd Putinowi. 'To było chore'

  Rosyjska mistrzyni olimpijska złożyła hołd Putinowi. "To było chore"

  - W moich oczach Rosja znów stała się silna, dumna i odnosząca sukcesy. Nie wszystkim się to podoba, ale to oczywiste - haniebnie podczas spotkania rosyjskich olimpijczyków z Władimirem Putinem wypowiedziała Weronika Stiepanowa. Na słowa biegaczki narciarskiej zareagowały teraz jej rywalki. - To było chore - skomentowała Maja Dahlqvist.

 • Putin zachwyca się 'doskonałością' Walijewej. I nieprawdopodobnie bredzi

  Putin zachwyca się "doskonałością" Walijewej. I nieprawdopodobnie bredzi

  Władimir Putin stanął w obronie Kamiły Walijewej, która podejrzana jest o stosowanie dopingu podczas lutowych igrzysk olimpijskich. - Takiej doskonałości nie można osiągnąć nieuczciwie, przy pomocy dodatkowych środków, manipulacji - powiedział rosyjski prezydent w trakcie wtorkowego spotkania ze złotymi medalistami z Pekinu.

 • PZN oficjalnie ogłosił skład sztabu reprezentacji Polski w skokach narciarskich
 • Co Żyła wyprawia na zgrupowaniach? Kubacki zdradza u Wojewódzkiego: Nieobliczalny
 • Wyjątkowa bezczelność Putina. 'To pogwałcenie praw człowieka'

  Wyjątkowa bezczelność Putina. "To pogwałcenie praw człowieka"

  Nie ma takiej bezczelności, do której nie posunąłby się Władimir Putin i rosyjska propaganda. Głowa rosyjskiego państwa spotkała się z rosyjskimi olimpijczykami i ubolewała nad łamaniem praw człowieka w stosunku do rosyjskich i białoruskich sportowców.

 • Rosyjski skoczek publikuje na Instagramie nagrania z Kremla. 'Lekka ironia'
 • Murańka nie załamuje się. Ma być nowy sponsor i decyzja Thurnbichlera

  Murańka nie załamuje się. Ma być nowy sponsor i decyzja Thurnbichlera

  W ciągu kilku najbliższych dni powinniśmy poznać skład reprezentacji A na kolejny sezon w skokach narciarskich. Poza trójką najlepszych polskich zawodników, o miejsce walczą Jakub Wolny i Andrzej Stękała. O znalezieniu się w pierwszej drużynie marzy również Klemens Murańka.

 • Mistrzowie olimpijscy u Putina. Zakazane telefony. Szampan nie dla Walijewej

  Mistrzowie olimpijscy u Putina. Zakazane telefony. Szampan nie dla Walijewej

  We wtorek na Kremlu odbyło się spotkanie prezydenta Władimira Putina z rosyjskimi mistrzami olimpijskimi z Pekinu. Zabrakło jednak na nim m.in. łyżwiarki Anny Szczerbakowej i biegacza Aleksandra Bolszunowa. Ci, co zaproszenie przyjęli, otrzymali nagrody od Putina, który chwalił ich postawę i raz jeszcze skrytykował zawieszenie wielu rosyjskich sportowców po inwazji na Ukrainę.

 • Mistrzyni olimpijska ramię w ramię z Putinem. Haniebne słowa

  Mistrzyni olimpijska ramię w ramię z Putinem. Haniebne słowa

  - Na moich oczach Rosja znów stała się silna, dumna i zamożna. Nie wszystkim się to podoba, to oczywiste. Ale jesteśmy na dobrej drodze i na pewno wygramy, tak jak na igrzyskach olimpijskich - mówiła 21-letnia mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Weronika Stiepanowa. Na Kremlu we wtorek odbyło się spotkanie medalistów olimpijskich z Pekinu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

 • Kiedyś skoki narciarskie, teraz MMA. Niecodzienna decyzja Rumuna

  Kiedyś skoki narciarskie, teraz MMA. Niecodzienna decyzja Rumuna

  Rumunia nie jest potęgą w skokach narciarskich. Na własnej skórze odczuł to między innymi Sorin Iulian Pitea, który w 2018 roku przedwcześnie zakończył karierę. Uczestnik igrzysk olimpijskich w 2014 roku zdecydował się zmienić dyscyplinę i już niebawem stoczy walkę w MMA.

 • Biden uhonorował rosyjskich hokeistów w Białym Domu. Pochwalili się w mediach
 • Rosyjskiego mistrza olimpijskiego grubo poniosło. 'Banda ludzi niehonorowych'

  Rosyjskiego mistrza olimpijskiego grubo poniosło. "Banda ludzi niehonorowych"

  - Zdecydowana część norweskich sportowców to banda ludzi niehonorowych - twierdzi w wypowiedzi dla sports.ru mistrz olimpijski w biathlonie, Dmitrij Wasiljew. Rosjanin pisze tak po słowach Johannesa Klaebo, który był zadowolony z wykluczenia rosyjskich sportowców z zawodów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Biegacz został przez Wasiljewa nazwany tchórzem i małym człowiekiem.

 • Severin Freund narzeka na zarobki w skokach. 'Są zbyt niskie'

  Severin Freund narzeka na zarobki w skokach. "Są zbyt niskie"

  Trzykrotny mistrz świata w skokach narciarskich Severin Freund przed miesiącem zakończył zawodową karierę. Teraz pokusił się o wyznanie, że zarobki w tej dyscyplinie sportu "są zbyt niskie, aby zawodnicy mogli się rozwijać po zakończeniu skakania".