Legenda tenisa wskazała trzy zawodniczki. Iga Świątek mocno ją zaskoczyła

Legendarna Chris Evert wybrała trzy tenisistki, które jej zdaniem mogą zdominować kobiecy tenis po Serenie Williams. Wśród nich jest Iga Świątek. Evert jest zaskoczona ostatnią wielką formą Polki.

Serena Williams ma już 39 lat i jest coraz bliżej zakończenia kariery. Tym bardziej że od trzech lat nie potrafi wygrać turnieju wielkoszlemowego. Na jej drodze stawały w ostatnim czasie młodsze zawodniczki. Zdaniem legendarnej Chris Evert, 18-krotnej zwyciężczyni wielkoszlemowej, są trzy tenisistki, które po erze Williams mogą zdominować kobiecy tenis. To świeżo upieczona mistrzyni French Open Iga Świątek, mistrzyni US Open Naomi Osaka i 16-letnia Cori Gauff.

Zobacz wideo Finał turnieju wielkoszlemowego jak zwykłe zawody? "Jeżeli w poprzednich meczach działały pewne rutyny, to dlaczego robić coś innego"

Forma Świątek zaskoczyła Everta, która przyznała, że Polka nie wyróżniała się, gdy po raz pierwszy ją zobaczyła w akcji. - Nie zwróciłam aż tak bardzo uwagi na Świątek w zeszłym roku - powiedziała Evert w rozmowie z Eurosport. - Ma ogromny potencjał. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - dodała. Tenisistka z Raszyna w 2019 roku zadebiutowała w główny cyklu WTA.

Krzysztof Piątek cieszy się z gola w meczu Augsburg - Hertha (0:3)Niemcy nie mają wątpliwości ws. Krzysztofa Piątka. "Perfekcja"

Iga Świątek może zdominować kobiece rozgrywki

- Gdy kilka lat temu poproszono mnie o wybranie przyszłej gwiazdy, wybrałam Naomi Osakę i nadal uważam, że trzeba wskazać na Cori Gauff - twierdzi Evert. Forma Gauff w ostatnich miesiącach nie jest najwyższa. Przełomowy był dla niej 2019 rok, gdy doszła m.in. do 4. rundy Wimbledonu. W tym roku, a zwłaszcza po wznowieniu rozgrywek przerwanych z powodu pandemii, notowała słabsze wyniki. W US Open odpadła w 1. rundzie, w Roland Garros w 2. rundzie. - Rok temu mogła grać bez presji, miała więcej wolności. Teraz jest zdenerwowana, popełnia dużo błędów. Jednak nadal uważam, że za dwa lata może wygrać już turniej Wielkiego Szlema - powiedziała legenda o 16-latce.

Leo MessiHenry ocenił zachowanie Lionela Messiego w trakcie meczu LM. "Śmieję się"

Najbliższy turniej wielkoszlemowy powinien odbyć się w styczniu w Australii. Powinien, bo nie jest to pewne, gdyż organizatorzy imprezy nie mogą wciąż porozumieć się z władzami kraju w zakresie zasad kwarantanny, jaka czekać będzie tenisistów po przylocie do Melbourne.