Porażka Energi Stoczniowiec na otwarcie drugiej części sezonu zasadniczego

Gdańscy hokeiści nie dali na wyjeździe rady Zagłębiu Sosnowiec. To ich druga porażka z tym zespołem w ciągu pięciu dni

Oba zespoły spotkały się ze sobą także w miniony piątek. Wtedy górą również było Zagłębie, które zapewniło sobie 3. miejsce na koniec pierwszej fazy sezonu zasadniczego. Wtorkowa potyczka rozgrywana była już w ramach drugiej części sezonu. Obie drużyny grają w czołowej szóstce i chcą zapewnić jak najlepszą pozycję wyjściową przed play-off. Bliżej celu są hokeiści Zagłębia, którzy w drugiej tercji "rozstrzelali" Stocznię. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Karela Hornego, a potem rozpętał się prawdziwy huragan bramek - w ciągu 2 min i 6 s padły 4 gole. Niestety tylko jednego z nich zdobyli hokeiści Stoczniowca i po drugiej tercji przegrywali już 1:4. - To była demolka w obronie. W ogóle nie poznawałem swojej drużyny - powiedział trener Stoczniowca Henryk Zabrocki. - Nie poznawałem, bo w pierwszej tercji graliśmy fajny, płynny i szybki hokej. Ta porażka bardzo mnie boli, podobnie jak tragiczna sytuacja kadrowa. Powoli tracę już cierpliwość - dodał Zabrocki.

Stoczniowiec zagrał w mocno zdekompletowanym składzie. Zabrakło kontuzjowanych Bartosza Leśniaka, Bartłomieja Wróbla, Mikołaja Łopuskiego i Artura Kosteckiego, a w trakcie meczu dołączyli do nich dwaj inni zawodnicy. Urazu mięśnia czworogłowego doznał Maciej Urbanowicz, a po zderzeniu z rywalem ostry ból nogi uniemożliwił dalszą grę Pawłowi Benasiewiczowi.

Następny mecz Stoczniowiec rozegra także na wyjeździe, w piątek z Naprzodem Janów. Przed własną publicznością gdańszczanie zagrają w niedzielę, a ich rywalem będzie Podhale Nowy Targ.

Tercje: 0:0, 4:1, 0:0.

STRZELCY BRAMEK

Zagłębie: Horny (22.), Ślusarczyk (31.), T. Kozłowski (31.), Zachariasz (33.).

Stoczniowiec: Furo (32.).

SKŁADY

Zagłębie: Jaworski - Gabryś, Duszak, Puzio, T. Kozłowski, Klisiak - Labryga, Pawlak, Jaros, Horny, M. Kozłowski - Dronia, Holik, Bernat, Chabior, Luka - Rutkowski, Kotuła, Ślusarczyk, Zachariasz, Twardy.

Stoczniowiec: Odrobny - Rompkowski, Młynarczyk, Skutchan, Jurasek, Vitek - Bigos, Skrzypkowski, Furo, Urbanowicz, Strużyk - Smeja, Benasiewicz, Poziomkowski, Rzeszutko, Jankowski oraz Sowiński.

Pozostałe wyniki PLH (miejsca 1-6): Cracovia - Naprzód Janów 8:4, GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:4. TABELA