Podlaska Gala Piłkarska

Zawodnicy drugoligowej Jagiellonii zdominowali w sobotni wieczór Galę Piłkarską, podczas której wręczano Podlaskie Piłkarskie Oskary za rok 2003

W 11-osobowej kapitule, powołanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej, znaleźli się m.in. trenerzy najlepszych zespołów w naszym regionie: Witold Mroziewski (Jagiellonia), Piotr Zajączkowski (Warmia Grajewo), Janusz Kaczmarz (Mlekovita Wysokie Mazowieckie), Grzegorz Szerszenowicz (Wigry Suwałki), Tadeusz Gaszyński (ŁKS Łomża) i Jerzy Bołtuć (Hetman Białystok). To oni mieli duży udział przy wyborze 11-ki Podlasia oraz rozdzieleniu Oskarów PZPN za 2003 r.

Na początek ogłoszono wyniki głosowania na najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach. Na każdej z nich nominowanych było pięciu piłkarzy. Żaden wybór nie okazał się zaskakujący - 11-kę Podlasia 2003 w komplecie tworzą zawodnicy Jagiellonii. Jako mała niespodzianka może być odebrany wybór najlepszego ofensywnego pomocnika w regionie. Wygrał Paweł Sobolewski, wyprzedzając o pięć punktów Jacka Chańkę. Ten pierwszy w Jagiellonii pełnił w rundzie jesiennej rolę uniwersalnego rezerwowego, a na stałe wskoczył do wyjściowego składu dopiero pod nieobecność kontuzjowanego Dzidosława Żuberka na lewą stronę drugiej linii. Warto pamiętać jednak, że wiosnę spędził w Warmii Grajewo, będąc jej najlepszym graczem. A Chańko gra w Jagiellonii zaledwie od pół roku.

Następnie poznaliśmy rozstrzygnięcia Oskarów PZPN 2003 - nagród, które zapowiadano jako wyróżnienie dla najlepszych z najlepszych. Wszystkie cztery przypadły w udziale reprezentantom Jagiellonii: Andrzejowi Olszewskiemu (bramkarz), Krzysztofowi Zalewskiemu (obrońca), Dariuszowi Łatce (pomocnik) i Wojciechowi Kobeszce (napastnik).

Pewną niespodziankę mieliśmy dopiero przy ogłoszeniu laureatów Oskarów specjalnych - dla najlepszego sędziego w regionie i działacza. Statuetkę w pierwszej z tych kategorii otrzymał oczywiście Hubert Siejewicz, jedyny przedstawiciel Podlasia na poziomie drugoligowym.

- Cieszę się bardzo z tego wyróżnienia, bo nasza praca jest bardzo niewdzięczna - powiedział Siejewicz. - Jesteśmy przecież oceniani przez pryzmat błędów, jakie popełniamy.

Za to za działacza roku uznano nie prezesa Sportowej Spółki Akcyjnej Jagiellonia Lecha Rutkowskiego, a prezesa ŁKS-u Łomża - Krzysztofa Lędzioszka.

- Ta nagroda jest wynikiem sukcesów trenera Gaszyńskiego i zespołu, który stworzył - stwierdził Lędzioszek. - To jest chyba ewenement w skali całego kraju, że ta drużyna wygrała wszystkie mecze w rundzie jesiennej.

11-ka Podlasia

Zwycięzcy na poszczególnych pozycjach i ich najpoważniejsi konkurenci:

bramkarz: 1. Andrzej Olszewski (Jagiellonia) 24 pkt.; 2.-3. Karol Salik (Sparta) i Andrzej Szyszko (Wigry) po 10;

obrońca środkowy półlewy: 1. Krzysztof Zalewski (Jagiellonia) 26; 2. Przemysław Kołłątaj (Warmia) 14;

obrońca środkowy półprawy: 1. Marcin Kośmicki (Jagiellonia) 22; 2. Marcin Wincel (Warmia) 14;

obrońca lewy: 1. Łukasz Tupalski 24; 2.-3. Wojciech Marcinkiewicz (obaj Jagiellonia) i Adam Wyszyński (Wigry) po 11;

obrońca prawy: 1. Przemysław Kulig (Jagiellonia) 27; 2. Grzegorz Jóźwiak (Warmia);

pomocnik defensywny: 1. Dariusz Łatka (Jagiellonia) 26; 2. Robert Flery (Mlekovita) 18;

pomocnik lewy: 1. Dzidosław Żuberek (Jagiellonia) 23; 2.-3. Sławomir Lewicki (Mlekovita) i Jacek Paczkowski (Warmia) po 10;

pomocnik prawy: 1. Mariusz Dzienis (Jagiellonia) 27; 2. Paweł Kapelewski (Mlekovita, Warmia) 15;

pomocnik ofensywny: 1. Paweł Sobolewski (Jagiellonia, Warmia) 22; 2. Jacek Chańko (Jagiellonia) 17;

napastnik lewy: 1. Wojciech Kobeszko (Jagiellonia) 26; 2. Rafał Boguski (ŁKS) 14;

napastnik prawy: 1. Marcin Danielewicz (Jagiellonia) 26; 2. Tomasz Radziński (Warmia) 12.