Walka o Puchar Polski podczas Narodowego Dnia Badmintona

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Narodowy Dzień Badmintona. Podczas imprezy zostanie rozegrany m.in. mecz o Puchar Polski

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Impreza na stadionie w Warszawie rozpocznie się o godz. 10. Odbędą się turnieje amatorów, seniorów, zmagania dzieci. Na godz. 13 zaplanowane są podziękowania olimpijczykom. Na igrzyskach w Rio startowali: Robert Mateusiak, Nadia Zięba, Adrian Dziółko (wszyscy Hubal Białystok), Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki) i Przemysław Wacha (Technik Głubczyce).

Jedną z atrakcji będzie też mecz (godz. 18.30) Cwaliny i Wachy z Rosjanami Władymirem Iwanowem i Iwanem Sozonowem.

Ponadto po raz pierwszy w historii odbędzie się pojedynek o Puchar Polski. Zmierzą się w nim mistrz kraju (SKB Litpol-Malow Suwałki) z wicemistrzem (Hubal Białystok). SKB wystąpi w składzie: Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Maciej Poulakowski, Adam Cwalina, Michał Sobolewski, Filip Krukowski. Natomiast w barwach Hubala zagrają: Michał Rogalski, Mateusz Dubowski, Paweł Śmiłowski, Wojciech Szkudlarczyk, Robert Mateusiak, Adrian Dziółko.

Puchar Polski zostanie rozegrany w formule drużynowej i składać się będzie z trzech gier - pojedynczej mężczyzn oraz dwóch podwójnych mężczyzn.

- Będzie to pierwsza edycja Pucharu Polski. Trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiedni moment na debiut tej rywalizacji. Zmagania dwóch najlepszych polskich klubów nie tylko podniosą rangę Narodowego Dnia Badmintona, ale na pewno dostarczą też wielkiej dozy emocji, szczególnie w kontekście tego, że białostoczanie mają dużo do udowodnienia - zapowiada Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona.

Początek rywalizacji o Puchar Polski nastąpi o godz. 13.30.

Więcej o: