Porażka rezerw Śląska w trzeciej lidze

Rezerwy WKS-u uległy 0:3 Foto-Higienie Błyskawicy Gać w swoim drugim meczu trzecioligowego sezonu.

Wyjściowa jedenastka Śląska II Wrocław na niedzielne spotkanie była mocno zależna od rozstrzygnięć sobotniego spotkania pierwszej drużyny w Łęcznej. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego na Lubelszczyznę i z powrotem podróżowali samolotem, więc piłkarze ekstraklasowego zespołu nie mogli narzekać na przesadne zmęczenie drogą. Sztab szkoleniowy WKS-u postanowił więc, że ci gracze, którzy w starciu z Górnikiem nie wystąpili lub grali mało i potrzebują rytmu meczowego - będą do dyspozycji Arkadiusza Batora. Tak też w wyjściowej jedenastce Śląska II Wrocław na mecz z Foto-Higieną Błyskawicą Gać znaleźli się: Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Michał Bartkowiak i Krzysztof Ostrowski.

Niestety, nawet posiłki z wyższej klasy rozgrywkowej nie pomogły podopiecznym Arkadiusza Batora dobrze wejść w mecz. Od pierwszych minut starcia przyjezdni systematycznie zarysowywali swoją przewagę. To gracze Foto-Higieny od początku meczu przeważali i częściej gościli pod polem karnym WKS-u. Dobrze w bramce spisywał się jednak Jakub Wrąbel, dzięki któremu utrzymywał się bezbramkowy remis.

Młody golkiper Śląska był jednak bezradny w 26. minucie meczu, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w naszym polu karnym zachował się Łukasz Kucyniak, który skierował piłkę do siatki. Wrąbel przy strzale z bliskiej odległości interweniował ambitnie, ale niestety nieskutecznie.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Arkadiusza Batora jeszcze dwukrotnie musieli oglądać radość przeciwników, którzy cały czas kontrolowali przebieg spotkania. W 58. minucie meczu szans naszemu bramkarzowi nie dał uderzający z dystansu Michał Wróbel, a 12 minut później wynik starcia ustalił Łukasz Orzechowski.

Śląsk II Wrocław - Foto-Higiena Błyskawica Gać 0:3 (0:1)

Bramki: Kucyniak (26.), Wróbel (58.), Orzechowski (70.)

Śląsk II: Wrąbel - Dankowski, Cieśla (77. Mikła), Wiech, Miś - Kohut, Matusik (62. Przybylski), Bartkowiak, Repski (77. Wrótny), Ostrowski - Ciolacu (62. Danielik)

Foto-Higiena: Mazur - Dorobek, Kalinowski, Kucyniak, Orzechowski (81. Skorłutowski), Pożarycki, Salak, Stawowy, Strójwąs, Wejerowski, Wróbel

Więcej o: