Zaskakujący transfer mhLa? Europejska organizacja skupuje polskie talenty

Szufla transferowa na rynku CS:GO trwa. Bohaterem ciekawego transferu może był Miłosz "mhL" Knasiak, który według doniesień rozmawia z MOUZ NXT. Polski talent dołączyłby do drużyny, w której grają już Polacy - Kamil "siuhy" Szkaradek i Hubert "Szejn" Światły.

MOUZ NXT to najlepsza akademia CS:GO na świecie. Obecnie ma w swoich szeregach dwóch Polaków, ale według informacji portugalskiego dziennikarza – Rafeal „Rafinha" Ferreiry – do drużyny wkrótce może dołączyć inny gracz z nad Wisły.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Zagraniczny transfer mhLa

Knasiak już raz był bliski dołączenia do drużyny zza granicy. Kilka miesięcy temu mówiło się o potencjalnym transferze snajpera do akademii jednej z największych organizacji na świecie – fnatic. Ostatecznie do przenosin nie doszło, a mhL pozostał w dotychczasowym klubie, czyli x-kom AGO.

Wygląda jednak na to, że zagraniczne organizacje nadal obserwują Polaka. Tym razem mówi się o MOUZ NXT. To akademia organizacji MOUZ, która wygrała dwukrotnie ligę akademicką. Tym samym jest to najlepsza drużyna młodzieżowa na świecie.

'Siuhy' i 'Szejn' w koszulkach Izako Boars Czy Polacy obronią tytuł? Będzie polska transmisji WePlay Academy League

Wewnętrze ruchy MOUZ

Niemiecka organizacja ogłosiła kilka ruchów wewnątrz swoich struktur. Z akademii do głównego składu awansował Węgier Adam „torzsi" Torzas. 19-latek przerastał swoich kolegów z drużyny, dlatego zastąpił gwiazdę dorosłej kadry MOUZ – Robina „ropz" Koola, który już ogłosił swoje odejście.

Z tego względu w MOUZ NXT zwolniło się miejsce. W dodatku torzsi gra na pozycji snajpera, czyli tej samej, na której Miłosz „mhL" Knasiak. Polak mógłby więc idealnie się dopasować do nowej drużyny.

Na korzyść Knasiaka działa również fakt, że w MOUZ NXT obecnie gra dwóch Polaków – Hubert „szejn" Światły i Kamilsiuhy" Szkaradek. Obu umieściliśmy wśród dziesięciu najlepszych graczy kraju w 2021 roku. Jeśli więc organizacja zdecydowałaby się na kupno mhLa z x-kom AGO, to w akademickiej drużynie byłoby aż trzech graczy z nad Wisły. Wówczas moglibyśmy już mówić o polskim zespole, bowiem większość zawodników pochodziłaby właśnie z tego kraju.

Porównanie UFL z FIFĄ 22 i PES 2021. Nowa gra piłkarska. Jak wygląda na tle FIFA 22 i PESa? [WIDEO]

Więcej o: