Kolejny wielki gest Anze Laniska. Tak może uhonorować Kubackiego. "Zasłużył"

Anze Lanisek pokazał wielkie serce, gdy w trakcie dekoracji pojawił się na podium z podobizną Dawida Kubackiego. Słoweński skoczek może pójść o krok dalej i przekazać Polakowi swój medal Pucharu Świata. - Myślę, że tak. Ale muszę to jeszcze trochę przemyśleć - powiedział.

Dawid Kubacki z powodu problemów zdrowotnych żony przedwcześnie zakończył sezon Pucharu Świata. W momencie rezygnacji zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, lecz później wyprzedzili go Stefan Kraft i Anze Lanisek, przez co ostatecznie zakończył sezon na czwartej pozycji.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Anze Lanisek może przekazać Dawidowi Kubackiemu medal Pucharu Świata. "Pokazał, jakim jest człowiekiem"

W trakcie dekoracji w Planicy Lanisek wniósł na podium tekturową podobiznę polskiego skoczka, aby pokazać, że zasłużył on na to, aby zakończyć sezon z medalem. Cała sytuacja wzbudziła w Słoweńcu ogromne emocje, nie mógł powstrzymać łez. - Ścisnęło mnie to za gardło. Płakaliśmy z Martą razem - powiedział potem Kubacki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Lanisek skomentował całą sprawę w rozmowie ze słoweńskimi mediami. Tam po raz kolejny podkreślił, że Kubacki powinien znaleźć się na podium PŚ. - Dawid zasłużył na trzecie lub drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pokazał, jakim jest człowiekiem i że najważniejsza jest miłość. Czuję się źle, bo wierzę, że to były dla niego naprawdę bardzo trudne chwile, kiedy musiał przez to wszystko przejść - powiedział RTV Slo. Zapytany o to, czy odda Polakowi swój brązowy medal, odpowiedział, że jest to możliwe. - Myślę, że tak. Ale muszę to jeszcze trochę przemyśleć i porozmawiać sam ze sobą - oznajmił, cytowany przez siol.net.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W trakcie zawodów w Planicy pojawiło się więcej gestów solidarności z KubackimW niedzielę najlepsi skoczkowie konkursu indywidualnego zaprezentowali transparent z napisem "Dawid, powodzenia dla twojej rodziny". Poza tym rozważano choćby odwołanie tradycyjnej imprezy w miasteczku skoczków w Planicy. Na to nie zgodził się jednak Polak, który poprosił, aby "wszystko się odbyło, by pito za zdrowie Marty".

Więcej o: