Obrazek dnia w Planicy. Najlepsza trójka zawodów rozwinęła wzruszający transparent

"Dawid, powodzenia dla twojej rodziny" - baner z takim napisem pojawił się na zeskoku Letalnicy tuż po zakończeniu rywalizacji w ostatnim konkursie sezonu. A zaprezentowali go Timi Zajc, Anze Lanisek i Stefan Kratf, a więc trzej najlepsi skoczkowie niedzielnych zawodów. Kapitalny gest.

W niedzielę odbył się finałowy konkurs indywidualny Pucharu Świata w Planicy. Podczas całego weekendu wszyscy okazywali duże wsparcie dla Dawida i Marty Kubackich. Skoczek musiał przedwcześnie zakończyć sezon, ponieważ okazało się, ze jego żona ma poważne problemy kardiologiczne i walczy o życie. Pomimo tego, że Kubackiego nie zobaczyliśmy na Letalnicy, to koledzy po fachu nie zapomnieli o nim i wykonali chwytający za serce gest.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Skoczkowie wykonali wzruszający gest. Piękne życzenia dla Dawida Kubackiego i jego rodziny

Niedzielny konkurs zakończył się zwycięstwem Timiego Zajca, który wyprzedził Anze Laniska i Stefana Krafta. Wszyscy trzej panowie pojawili się na oficjalnej dekoracji. Jeszcze przed odebraniem nagród wykonali niezwykle wzruszający gest. Razem podnieśli do góry baner z napisem: "Dawid, powodzenia dla twojej rodziny", który był skierowany bezpośrednio do polskiego skoczka oraz jego żony. 

Później, już na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, pięknie zachował się sam Lanisek. Wchodząc na podium podczas dekoracji najlepszych skoczków sezonu, trzymał wydrukowane dużych rozmiarów zdjęcie Kubackiego. Uniósł je do góry, pokazując szacunek do Polaka, którego udało mu się wyprzedzić na finiszu sezonu. W tym momencie nie potrafił powstrzymać łez

Przypomnijmy, że Marta Kubacka od dwóch tygodni przebywa w klinice kardiologicznej w Zabrzu. Ostatnie informacje dotyczące stanu jej zdrowia są pozytywne. Potwierdził to Dawid, który w rozmowie z Eurosportem zdradził nieco więcej. - Jej stan zdrowia się poprawia. Z dnia na dzień robimy postępy. Po takich przejściach, których tutaj doświadczyliśmy przez te ostatnie dwa tygodnie, robimy duże postępy, aby wrócić do domu i do dzieciaków. Dla Marty ten czas jest najtrudniejszy. Mam nadzieję, że czuje moje wsparcie. To jest przechodzenie przez tę trudną sytuację - zakomunikował.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

- Najważniejsze jest to, że serce wróciło do samodzielnej pracy. Parametry na początku bardzo kiepsko rokowały, i to zaczęło się bardzo szybko poprawiać. Lekarz tak szybki powrót parametrów, kategoryzował jako cud. Myślę, że te wszystkie życzenia i modlitwy się przyczyniły do tego - podsumował Kubacki.

Dawid Kubacki zajął ostatecznie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zdobywcą Kryształowej Kuli został bezkonkurencyjny Halvor Egner Granerud, który wyprzedził Stefana Krafta i właśnie Laniska.

Więcej o: