Pertile chciał odwołać imprezę ze względu na żonę Kubackiego. Dawid miał inne zdanie

Dawid Kubacki wyznał w rozmowie z Eurosportem, że Sandro Pertile chciał odwołać tradycyjną sobotnią imprezę w miasteczku skoczków w Planicy. Powód? Zdrowie Marty Kubackiej. - Chciałem jednak, by wszystko się odbyło, ale by pito za zdrowie Marty - przyznał polski skoczek.

Dawid Kubacki udzielił pierwszego wywiadu po wycofaniu się z Pucharu Świata i rodzinnym dramacie związanym ze stanem zdrowia Marty Kubackiej. W rozmowie z Eurosportem opowiedział m.in. o obecnym stanie zdrowia żony oraz o wsparciu, jakie uzyskał od społeczności skoków narciarskich.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Dawid Kubacki wyznał, że chciano odwołać imprezę w Planicy. "Przykazałem"

Najlepszy polski skoczek tej zimy wyjawił, że w związku z jego absencją oraz problemami jego żony, Sandro Pertile, dyrektor zawodów Pucharu Świata, chciał nawet odwołać coroczną imprezę skoczków na zakończenie sezonu, która odbywa się po zmaganiach drużynowych. Kubacki powstrzymał jednak Włocha. 

Kamil Stoch podczas konkursu drużynowego w Lahti Piękne loty w Planicy. Stoch najlepszy z Polaków w serii próbnej. Lanisek poza zasięgiem

- Kamil przekazał mi, że Sandro Pertile zastanawiał się, czy ze względu na całą sytuację w ogóle tego pikniku nie odwoływać. Chciałem jednak, by wszystko się odbyło, ale by pito za zdrowie Marty - powiedział Polak.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Kubacki przyznał też, że przez ostatnie dni do niego i jego rodziny docierały głosy wsparcia z całego świata skoków narciarskich. - Docierały do mnie głosy z Planicy i nie tylko. To jest bardzo fajne. W takiej sytuacji każdy zachowałby się tak samo, każdy chciałby pomóc i dodać otuchy. Dzisiaj widziałem nawet tablicę i życzenia z pikniku. Piotrkowi wysłałem gratulację, to mi odpisał, że będzie pił za Marty zdrowie. Widziałem też tablicę na pikniku i życzenia - dodał.

DLOKR Trener kadry tłumaczy zaskakujący wybór. Dał szansę młodemu. "To inwestycja"

Przypomnijmy, że Marta Kubacka trafiła do szpitala 19 marca z poważnymi problemami z sercem. W ostatnich dniach jej stan się poprawił i jak przyznał sam Kubacki, z dnia na dzień jest coraz lepiej. - Jej stan zdrowia się poprawia. Z dnia na dzień robimy postępy - powiedział.

Więcej o: