Uwaga! Polscy siatkarze grają wcześniej niż zwykle. O której mecz Polska - Słowenia?

Polscy kibice muszą przygotować się na wcześniejszą godzinę meczu półfinałowego mistrzostw Europy. Starcie będzie jeszcze ciekawsze, ponieważ zmierzy się w nim brązowy i srebrny medalista ostatniego turnieju tej rangi. Gdzie i o której obejrzeć mecz?

Siatkarska reprezentacja Polski awansował do półfinału mistrzostw Europy i jak twierdzą niektórzy eksperci oraz kibice, zażegnała formę z igrzysk olimpijskich w Tokio. W walce o finał turnieju zespół Vitala Heynena zmierzy się ze Słowenią, czyli z tą samą drużyną, która pokonała Polaków dokładnie na tym samym etapie przed dwoma laty. Wtedy to Słoweńcy okazali się lepsi wygrywając 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23). Teraz jest szansa na rewanż, który rozpocznie się nieco wcześniej niż zwykle.

Zobacz wideo "Leon i Kurek wybili Rosjanom siatkówkę z głów. Idziemy po medal"

Spotkania najlepszej czwórki mistrzostw Europy zostaną rozegrane w katowickim Spodku. Do tej pory w fazie play-off ME Polacy dwukrotnie grali o godzinie 20:30. Półfinał Polska - Słowenia odbędzie się wcześniej, bo o 17:30. Wygrany tego pojedynku będzie pierwszym finalistą, którego poznają kibice. Drugi mecz półfinałowy odbędzie się w tym samym miejscu o godz. 21:00, a zmierzą się w nim Włochy i Serbia. 

Polska zagra ze Słowenią wcześniej niż zwykle. Gdzie oglądać mecz mistrzostw Europy? 

- Mistrzostwa Europy to bardzo trudny turniej i jesteśmy szczęśliwi, że znów znaleźliśmy się w czołowej czwórce. Kluczowe będzie dla nas wywieranie presji na rywalu i granie naszej siatkówki na wysokim poziomie - powiedział przed meczem kapitan reprezentacji Słowenii, Tine Urnaut. Najniebezpieczniejszymi zawodnikami w polskiej kadrze, zdaniem Urnauta, są Wilfredo Leon i Bartosz Kurek. To właśnie na nich będą najbardziej uważać Słoweńcy. 

Jest decyzja ws. meczu Polska - Słowenia. Jest decyzja ws. meczu Polska - Słowenia. "Tylko osoby zaszczepione"

Słowenia wywalczyła sobie miejsce w najlepszej czwórce pewnie pokonując Czechów 3:0 (25:21, 25:19, 25:17). Reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw Europy po wygranej z Rosjanami 3:0 (25:14, 26:24, 25:19). W całym spotkaniu siatkarze Vitala Heynena pozwolili swoim rywalom na zdobycie zaledwie 57 "małych punktów", w niezwykle efektowny sposób awansując do strefy medalowej.

Transmisję meczu Polska - Słowenia będzie można obejrzeć na antenie TVP, Polsatu Sport oraz w serwisach polsatboxgo.pl i sport.tvp.pl. Relacja na żywo z kolei będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 stroje! Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: