Polska - Słowenia. Gdzie i o której oglądać mecz o wielki finał ME? [TRANSMISJA]

Czy reprezentacja Polski zrewanżuje się za 2019 rok? Zespół Vitala Heynena w walce o finał mistrzostw Europy ponownie zmierzy się ze Słowenią. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie? Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Siatkarska reprezentacja Polski ponownie powalczy o awans do finału mistrzostw Europy ze Słowenią. Taka sama sytuacja miała miejsce na ostatnim turnieju, który odbył się w 2019 roku. Wtedy to Słoweńcy okazali się lepsi wygrywając z zespołem Vitala Heynena 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23). Polacy później wywalczyli brązowy medal pokonując Francuzów 3:0. Słowenia natomiast przegrała w finale z Serbią 1:3. 

Zobacz wideo "Leon i Kurek wybili Rosjanom siatkówkę z głów. Idziemy po medal"

Konia z rzędem temu, kto wytypował taki mecz ćwierćfinałowy na mistrzostwach Europy. Obecność Słoweńców nie jest niespodzianką, ale udział w nim Czechów - gigantyczną sensacją. Nasi południowi sąsiedzi pokonali bowiem w 1/8 finału mistrzów olimpijskich - Francuzów 3:0. Kolejnego rywala nie udało się jednak przejść z taką łatwością, a wręcz przeciwnie. Słoweńcy pewnie pokonali Czechów 3:0 (25:21, 25:19, 25:17). 

- Mistrzostwa Europy to bardzo trudny turniej i jesteśmy szczęśliwi, że znów znaleźliśmy się w czołowej czwórce. Kluczowe będzie dla nas wywieranie presji na rywalu i granie naszej siatkówki na wysokim poziomie - powiedział przed meczem kapitan reprezentacji Słowenii, Tine Urnaut

Murawa na PGE NarodowymWielka zmiana pomogła kadrze Paulo Sousy. 1,2 mln złotych za dwa mecze. Narodowy reaguje

Reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw Europy po wygranej z Rosjanami 3:0. W całym spotkaniu siatkarze Vitala Heynena pozwolili swoim rywalom na zdobycie zaledwie 57 "małych punktów", w niezwykle efektowny sposób awansując do strefy medalowej.

Polska - Słowenia. Gdzie i o której obejrzeć starcie o wielki finał mistrzostw Europy?

Spotkanie półfinałowe między reprezentacją Polski a Słowenią zostanie rozegrane w najbliższą sobotę 18 września o godzinie 17:30. Starcie odbędzie się w katowickim spodku. Transmisję tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP, Polsatu Sport oraz w serwisach polsatboxgo.pl i sport.tvp.pl. Relacja na żywo z kolei będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 stroje! Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: