Szokujący wynik na siatkarskich MŚJ. Nawet na tym poziomie to upokorzenie

Brazylijki wygrały z reprezentacją Rwandy 3:0 na mistrzostwach świata juniorek w siatkówce. W jednym z etów doszło do niespotykanej w siatkówce sytuacji. Siatkarki z Ameryki Południowej triumfowały w nim w stosunku 25:2.
Zobacz wideo

Tegoroczne mistrzostwa świata juniorek w siatkówce trwają w Belgii i Holandii. W jednym z pierwszych meczów reprezentacja Brazylii zmierzyła się z Rwandą i pewnie triumfowała 3:0 w setach. W ostatnim z nich doszło do rzadko spotykanej sytuacji w siatkówce. Drużyna z Ameryki Południowej wygrała w nim w stosunku 25:2. Rwanda zdobyła pierwszy punkt przy wyniku 4:0 dla Brazylii. Później jednak rywalki zdobyły 19 punktów z rzędu. 

Brazylia gromi na start mistrzostw świata juniorek. Polki też zwycięskie

Afryka ma dwóch przedstawicieli na mistrzostwach świata juniorek w Belgii i Holandii. Obie reprezentacja zaprezentowały się jednak jak do tej pory bardzo słabo. Wspominana Rwanda przegrała wysoko z Brazylią, a Egipt również 0:3 z Włochami. Egipcjanki zdobywały jednak w każdym secie przynajmniej kilkanaście punktów. 

Polska wygrywa Memoriał Wagnera! Ostatni mecz przed igrzyskamiPolska wygrywa Memoriał Wagnera! Ostatni mecz przed igrzyskami

W turnieju bierze udział także reprezentacja Polski, która na otwarcie wygrała z Białorusinkami 3-0 (25-14, 25-19, 25-17). W sobotę 10 lipca o godzinie 18 Polki zagrają natomiast z Włoszkami. W naszej grupie jest jeszcze Egipt.

Kubiak z niewielkim urazem w czasie meczu z EgiptemMichał Kubiak nagle zszedł z boiska! Najnowsze informacje ws. kapitana

Tegoroczne mistrzostwa świata juniorek odbywają się w cieniu pandemii koronawirusa. Z jej powodu kilka reprezentacji nie było w stanie dotrzeć na turniej. Wśród nich była Japonia, która broniłaby złotego medalu sprzed dwóch lat.