Ostatni sprawdzian Polaków przed Tokio. Wreszcie zagrają najsilniejszym składem

Jakub Balcerski
Kibice polskich siatkarzy wreszcie się doczekają. Na mecz z najsilniejszym rywalem podczas Memoriału Huberta Wagnera w Krakowie mają wyjść najlepsi zawodnicy, a wśród nich kapitan Michał Kubiak.

W pierwszych dwóch spotkaniach Memoriału Wagnera kibice oglądali nieco rezerwowy skład Polaków. Brakowało w nim Wilfredo Leona, Bartosza Kurka, czy Michała Kubiaka. W obu meczach pojawiali się za to Kamil Semeniuk, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski, czy Łukasz Kaczmarek. 

Zobacz wideo

Najsilniejszy skład Polaków na ostatni mecz przed Tokio? Kubiak potwierdził, że ma zagrać

Przed drużyną Vitala Heynena mecz z teoretycznie najsilniejszym rywalem, który pojawił się w Krakowie, czyli z Egiptem. I w tym meczu kilku tysiącom kibiców, którzy zasiądą na trybunach hali Tauron Arena mają zaprezentować się najlepsi zawodnicy. 

Mały zgrzyt podczas wręczenia Płomienia Nadziei siatkarzom. Gowin wygwizdany [WIDEO]Mały zgrzyt podczas wręczenia Płomienia Nadziei siatkarzom. Gowin wygwizdany [WIDEO]

Początkowo Michał Kubiak nie chciał rozmawiać z dziennikarzami na temat tego, kto zagra w niedzielę. - Tam stoi taki siwy pan, musicie jego zapytać - śmiał się kapitan kadry. - Ale tak, jest taki plan, żebym jutro wyszedł na boisko - potwierdził w końcu przyjmujący. 

Michał Kubiak wskazuje dziennikarzom, żeby o skład na mecz z Egiptem pytać Vitala HeynenaMichał Kubiak wskazuje dziennikarzom, żeby o skład na mecz z Egiptem pytać Vitala Heynena Sport.pl

Jest spora możliwość, że poza nim zagrają także Kurek, czy Leon. W obu pierwszych meczach na boisku nie było także Fabiana Drzyzgi, czy Jakuba Kochanowskiego i oni też w takim przypadku znaleźliby się w wyjściowym składzie kadry na Egipt.

Możliwy skład reprezentacji Polski siatkarzy na mecz z Egiptem:

Bartosz Kurek (atakujący), Fabian Drzyzga (rozgrywający), Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski/Mateusz Bieniek (środkowi), Michał Kubiak, Wilfredo Leon (przyjmujący), Paweł Zatorski (libero)

Michał Kubiak po meczu z Azerbejdżanem w KrakowieMichał Kubiak cieszy się i ubolewa. Odniósł się do obecności kibiców na trybunach: Musimy odmawiać

Mecz z Egiptem będzie dla Polaków ostatnim sparingiem przed wylotem na igrzyska olimpijskie do Tokio. Ten zaplanowano na wtorek, a dzień wcześniej odbędzie się olimpijskie ślubowanie siatkarzy. Zawodnicy najpierw pojawią się w Japonii w bazie w Takasaki, gdzie przejdą ostatni okres przygotowawczy przed startem igrzysk. Pierwszy mecz w Tokio zagrają w sobotę, 24 lipca przeciwko Iranowi.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Polska - Azerbejdżan, siatkówkaTysiące kibiców w Krakowie! Przyszli na Leona, ale się nie doczekali. Heynen dalej testował

Mecz z Egiptem wcześniej niż poprzednie spotkania Memoriału Wagnera

Początek spotkania z Egiptem inaczej niż w poprzednich dwóch dniach turnieju zaplanowano na godzinę 16:00. W piątek i sobotę mecze zaczynały się dwie godziny później. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: