Sędziowie meczu Legia - Śląsk dostali nagrodę. I to w Lidze Mistrzów

Bartosz Frankowski oraz jego asystenci nie będą mieli wiele czasu na rozmyślanie o sobotniej kontrowersji w meczu Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Polscy sędziowie już we wtorek poprowadzą mecz Chelsea - Zenit Sankt Petersburg w Lidze Mistrzów.

Sędziowie Bartosz Frankowski i jego asystent Marcin Boniek byli antybohaterami sobotniego meczu ekstraklasy między Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa. W 84. minucie obaj panowie przyczynili się do jedynej bramki w tym spotkaniu, którą zdobył zawodnik Śląska - Victor Garcia.

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Garcia przejął piłkę na prawej stronie boiska po tym, jak odbiła się ona od nóg Ernesta Muciego. Tego, że jako ostatni piłki dotknął piłkarz Legii, nie zauważył sędzia Boniek, który zareagował zbyt pochopnie i podniósł chorągiewkę, sygnalizując, że Garcia był na spalonym.

Muci oraz będący obok niego Andre Martins zasugerowali się zachowaniem sędziego i stanęli w przekonaniu, że sędzia Frankowski za chwilę przerwie grę. Tak się jednak nie stało, bo Boniek momentalnie opuścił chorągiewkę, a akcja toczyła się dalej. Z momentu przestoju rywali skorzystał Garcia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem, dając Śląskowi zasłużoną wygraną.

To nie Heynen był trenerem Polaków przeciwko Finom. To nie Heynen był trenerem Polaków przeciwko Finom. "Mówiłem, że mnie nie potrzebują"

"Sędzia Frankowski skompromitował się jak ostatni d…..il. On nie ma prawa biegać z gwizdkiem po murawie" - tak zachowanie arbitra skomentował członek rady nadzorczej Legii, Jarosław Jankowski

Polscy sędziowie poprowadzą mecz LM

Kontrowersyjna sytuacja w ekstraklasie w żaden sposób nie wpłynęła na pozycję Frankowskiego i jego zespołu w Europie. Już we wtorek polscy sędziowie poprowadzą mecz 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Frankowski i jego asystenci polecą do Londynu, gdzie sędziować będą mecz Chelsea z Zenitem Sankt Petersburg.

Frankowski będzie sędzią głównym tego meczu, a na liniach pomagać mu będą Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym będzie Krzysztof Jakubik. Na sędziego VAR wyznaczony został Niemiec Marco Fritz, a jego asystentem będzie Włoch Marco Di Bello. W tej grupie, obok Chelsea i Zenitu, grają jeszcze Juventus oraz Malmo.

Błąd Wojciecha Szczęsnego w meczu z NapoliLegenda Juventusu grzmi po błędzie Wojciecha Szczęsnego. "Tak nie może być"

Frankowski oraz Boniek obok Pawła Gila byli jedynymi, polskimi sędziami na Euro 2020. Żaden z nich nie pełnił jednak roli arbitra głównego. Dwaj pierwsi pełnili role sędziów technicznych oraz rezerwowych, a Gil był odpowiedzialny za obsługę systemu VAR.

Więcej o: