Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lewandowski do Mili: To najmądrzejszy piłkarz, z jakim kiedykolwiek grałem

- Kiedyś z przymrużeniem oka zapytałem się Lewandowskiego: "Robert, ile razy jestem lepszy od Muellera?". A on na to: "Słuchaj, to jest najmądrzejszy piłkarz, z jakim kiedykolwiek grałem. Jego poruszanie jest niesamowite" - w studiu TVP Sport powiedział Sebastian Mila. Lewandowski i Mueller ostatnio dogadują się na boisku coraz lepiej, a o ich znakomitej współpracy mówi coraz więcej osób.

12 goli i 9 asyst - to wspólny dorobek Roberta Lewandowskiego i Thomasa Muellera w tym sezonie. Spora część asyst każdego z nich to asysty zaliczane, przy golach drugiego. Polski napastnik i niemiecki pomocnik w tym sezonie rozumieją się doskonale, a z meczu na mecz ich współpraca wygląda coraz lepiej. W ubiegłych sezonach było podobnie, ale duet Lewandowski-Mueller ostatnio prezentuje się kapitalnie.

Zobacz wideo Marek Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

Lewandowski o współpracy z Muellerem: "To najmądrzejszy piłkarz, z jakim kiedykolwiek grałem"

Lewandowski Muellera chwalił w przeszłości. Mówił m.in. że dzięki niemu sam ma więcej swobody, bo rywale nie skupiają się tylko na nim. Wszystko dzięki świetnym umiejętnościom odpowiedniego ustawiania i poruszania się po boisku.

Thomas Mueller nie wytrzymał. Był wściekły na sędziego. Thomas Mueller nie wytrzymał. Był wściekły na sędziego. "Co tutaj się dzieje?"

- Mueller czyta grę, nie jest szybki, ale świetnie skanuje przestrzeń, nagle znajduje się na boku i nikogo tam przy nim nie ma - w studiu TVP Sport po środowym meczu Bayernu Monachium z Atletico Madryt (4:0) powiedział Sebastian Mila.

I dodał: Kiedyś z przymrużeniem oka zapytałem się Lewandowskiego: "Robert, ile razy jestem lepszy od Muellera?". A on na to: "Słuchaj, to jest najmądrzejszy piłkarz, z jakim kiedykolwiek grałem. Jego poruszanie jest niesamowite".

Liverpool wygrał pierwszy raz od blisko miesiąca. Niespodzianki w Lidze MistrzówLiverpool wygrał pierwszy raz od blisko miesiąca. Niespodzianki w Lidze Mistrzów

W rozwoju współpracy Lewandowskiego z Muellerem z pewnością duży udział miał Hansi Flick. Przed tym, jak został on pierwszym trenerem Bayernu, Mueller zastanawiał się nad odejściem z klubu. Podobnie jak Lewandowski, który w poprzednich latach chciał zmienić otoczenie. Teraz żaden z nich już raczej o tym nie myśli.