Oj, jak boli. Skandaliczne słowa Rosjanina po awansie Polski

- Polacy wyszli z grupy? Je*** tę Polskę! Jest tyle drużyn, które wyglądają ciekawiej - powiedział w rozmowie z portalem championat.com były reprezentant Związku Radzieckiego, Igor Szalimow.

Rosjanie nadal żyją w alternatywnym świecie, w którym to Polska jest odpowiedzialna za "prześladowania" rosyjskiej reprezentacji. Polacy jako pierwsi odmówili gry z Rosjanami w barażach o udział w mistrzostwach świata. Do bojkotu dołączyły inne reprezentacje. W końcu FIFA i UEFA wykluczyły Rosjan ze wszystkich turniejów klubowych i reprezentacyjnych.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

Haniebne słowa byłego rosyjskiego piłkarza na temat Polski

Rosjanie o wszystko obwiniają Polaków i stąd biorą się takie skandaliczne wypowiedzi, jak ta udzielona przez Igora Szalimowa, byłego reprezentanta Związku Radzieckiego. Na prośbę o komentarz do awansu Polaków odpowiedział: - Polacy wyszli z grupy? Je… tę Polskę! Jako pierwsi odmówili gry z drużyną rosyjską, potem inne drużyny zaczęły odmawiać. Z tego powodu Rosja nie zagrała na mundialu. Teraz z tego powodu musimy zmienić konfederację na azjatycką. Nie chcę tego robić - nie chcę, żeby tak było! Ale dopóki FIFA i UEFA mają obecnych liderów, to się nie zmieni, Rosja nie będzie miała szansy na powrót.

- Nie obchodzi mnie, jak grała Polska. Czym takim jest Polska? Jest tyle drużyn, które wyglądają ciekawiej. Drugie mecze są ważne, ale decydujące są trzecie. Arabia Saudyjska dobrze zaczęła, mogła wygrać drugi mecz, ale mundial to najwyższy poziom. W ogóle nie patrzę na Polskę. Trzeba walczyć za swój kraj, a tam nie widzę czegoś takiego – dodał cytowany przez portal championat.com.

Rosyjscy dziennikarze też odnotowali awans Polaków. - Przeciwko Argentynie byli tchórzliwi i grali źle, z Meksykiem i Arabią Saudyjską grali ostrożnie i źle. Szczególnie uderzająca była druga połowa z Saudyjczykami, gdy gra nagle przeniosła się na ich połowę. Pod wieloma względami byli najgorsi w grupie – pisał portal "Sports"

Reprezentacja Polski zagra w 1/8 finału z broniącą tytułu Francją. Ten mecz odbędzie się już w niedzielę, 4 grudnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.