Polonia Warszawa publikuje oświadczenie ws. skandalu na stadionie Legionovii

Kibice Polonii Warszawa wywiesili na stadionie Legionovii Legionowo, bezpośredniego rywala w walce o awans do II ligi, skandaliczne transparenty. Klub w czwartek opublikował oficjalne oświadczenie, w którym potępił działania swoich kibiców.

Liderująca w III lidze Legionovia Legionowo ma dwa punkty przewagi nad Polonią Warszawa na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. W najbliższą sobotę na stadionie Polonii przy Konwiktorskiej dojdzie do starcia tych dwóch drużyn. Kibice stołecznego klubu znaleźli skandaliczny sposób na to, aby spróbować wpłynąć na grę rywali.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

W czwartek na oficjalnym profilu Legionovii Legionowo na Twitterze opublikowano zdjęcia transparentów, jakie pojawiły się na stadionie klubu. Znalazły się na nich wulgarne nawoływania - "Na c**j wam ten awans?!" czy "Wolicie prze***ać mecz, czy sobie życie?!".

Chuligani zwrócili się także bezpośrednio do części zawodników Legionovii, którzy w przeszłości grali w Polonii bądź są jej wychowankami. "Wojdyga, Kaczorowski, Koziara, Papazjan, Sonnenberg, Gołąb - pamiętacie skąd jesteście?" - napisano. 

Nagła zmiana. Lewandowski się wycofuje i łagodzi ton. Nagła zmiana. Lewandowski się wycofuje i łagodzi ton. "Nie wiem, czy odejdę"

"Jesteśmy oburzeni tym, co dziś zastaliśmy na naszym stadionie. Na takie zachowania nie może być zgody środowiska piłkarskiego! Byliśmy, jesteśmy i będziemy za rywalizacją sportową na boisku. Liczymy, że klub Polonia zajmie stanowisko i potępi tę akcję" - dopisano we wpisie.

Polonia Warszawa publikuje oświadczenie ws. transparentów kibiców

I choć Polonia początkowo nie odnosiła się do sprawy, w czwartek po południu opublikowała oświadczenie, w którym potępiła działania swoich kibiców. - Jedną z głównych wartości naszego Klubu jest SZACUNEK, OTWARTOŚĆ I RADOŚĆ. Klub Polonia Warszawa oświadcza, że nie ma nic wspólnego z przykrymi transparentami, które pojawiły się na stadionie Legionovii Legionowo i krytycznie odnosi się do tego typu działań, które są sprzeczne z wartościami naszego Klubu. Wstydzimy się takich wiadomości - podkreśliła Polonia w opublikowanym oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

- Zbliżający się ostatni domowy mecz w tym sezonie cieszy się dużym zainteresowaniem i budzi silne emocje. Chcemy, aby były one pozytywne, a spotkanie z Legionovią Legionowo przebiegło w duchu fair play – zarówno na boisku, jak i poza nim - dodano.

DLOKAJacek Góralski opuścił zgrupowanie. Pojechał dopiąć transfer

Zacięta walka o awans do II ligi

Sobotni mecz będzie kluczowy w kontekście awansu na wyższy poziom rozgrywkowy. Biorąc pod uwagę, że awans uzyskuje tylko pierwszy zespół, to w przypadku wygranej Legionovii, zespół ten będzie miał pięć punktów przewagi nad Polonią i pewny awans do II ligi. Jeśli jednak Polonia wygra lub padnie remis, na rozstrzygnięcie będzie trzeba poczekać do ostatniej ligowej kolejki. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 19:11. 

Więcej o: