Skandaliczna akcja kibiców Polonii. "Wolicie prze***ać mecz, czy sobie życie?"

W najbliższy weekend Polonia i Legionovia rozstrzygną między sobą sprawę awansu do II ligi. Grono kibiców stołecznego klubu zdecydowali się na haniebny czyn, jakim jest zamieszczenie na stadionie rywala transparentów z groźbami.

Liderująca w III lidze Legionovia Legionowo ma dwa punkty przewagi nad Polonią Warszawa na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. W najbliższą sobotę na stadionie Polonii przy Konwiktorskiej obie drużyny zagrają o awans. Kibice stołecznego w skandaliczny sposób chcą spróbować wpłynąć na rywali.

Zobacz wideo Michniewicz nic nie ukrywa przed dziennikarzami. Podejrzeliśmy, jak wygląda trening reprezentacji

Krzysztof StanowskiStanowski o reprezentacji: My od lat gramy jedno wielkie g***o

Kibice Polonii Warszawa grożą graczom Legionovii

W czwartek na profilu Legionovii na Twitterze opublikowano zdjęcia transparentów, jakie pojawiły się na stadionie podwarszawskiego klubu. Znalazły się na nich wulgarne nawoływania - "Na c.. wam ten awans?!" czy "Wolicie prze... mecz, czy sobie życie?!".

Chuligani zwrócili się bezpośrednio do części zawodników Legionovii, którzy w przeszłości grali w Polonii bądź są jej wychowankami. "Wojdyga, Kaczorowski, Koziara, Papazjan, Sonnenberg, Gołąb - pamiętacie skąd jesteście?" - napisano. 

Doświadczeni Wojdyga i Kaziora karierę w Polonii zaczynali za czasów jej gry w ekstraklasie, Kaczorowski ma 22 lata i z klubu odszedł pięć lat temu. Chuligani nie mieli skrupułów, aby zastraszyć i młodzież. Dawid Papazjan ma 19 lat, Piotr Sonnenberg 18, a Sebastian Gołąb 17. Wszyscy grali w juniorach Polonii. 

"Jesteśmy oburzeni tym, co dziś zastaliśmy na naszym stadionie. Na takie zachowania nie może być zgody środowiska piłkarskiego! Byliśmy, jesteśmy i będziemy za rywalizacją sportową na boisku. Liczymy, że klub Polonia zajmie stanowisko i potępi tę akcję" - dopisano we wpisie.

Polonia w czwartek po południu wydawała oświadczenie. "Jedną z głównych wartości naszego klubu jest szacunek, otwartość i radość. Klub oświadcza, że nie ma nic wspólnego z przykrymi transparentami, które pojawiły się na stadionie Legionovii i krytycznie odnosi się do tego typu działań, które są sprzeczne z wartościami klubu. Wstydzimy się takich wiadomości" - czytamy,

Zacięta walka o awans do II ligi. Mecz przy Konwiktorskiej prawdopodobnie o wszystkim zdecyduje

Sobotni mecz będzie kluczowy w kontekście awansu na wyższy poziom rozgrywkowy. Biorąc pod uwagę, że awans uzyska tylko pierwszy zespół tabeli, to w przypadku wygranej Legionovii, zespół ten będzie miał pięć punktów przewagi nad Polonią i pewny awans. Jeśli jednak Polonia wygra lub zremisuje, na rozstrzygnięcie sezonu będzie trzeba poczekać do ostatniej ligowej kolejki.

Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 19:11 i cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Po pięciu latach klub otwiera tzw. trybunę kamienną. Szacuje się, że mecz o awans obejrzy ponad cztery tys. osób.

Joan Laporta i Robert LewandowskiBarcelona już jest wdzięczna Lewandowskiemu za jego stanowisko. Telefon do Zahaviego

Więcej o: