Wichniarek krytykuje Lewandowskiego. "Wstydliwe. Dostaje bardzo złe rady"

- Wątpię, czy taktyczne zachowanie Roberta jest dobre. Uważam, że jest wstydliwe, jak mówi na temat własnego klubu. Robert Lewandowski otrzymuje w tej chwili bardzo złe rady - mówi Artur Wichniarek, były reprezentant Polski w rozmowie z niemieckim "Sky Sports".

Od kilku tygodni trwa saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik chce opuścić Bayern Monachium i przenieść się do FC Barcelony. Nie wiadomo jednak, czy niemiecki klub zdecyduje się puścić Lewandowskiego, który ma ważny kontrakt z klubem do końca czerwca przyszłego roku.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Arman Howhannisjan rzuca butelką w kierunku sędziego liniowegoWściekły Howhannisjan ruszył na sędziego. Rzucił butelką

"Robert Lewandowski otrzymuje bardzo złe rady"

Artur Wichniarek, były reprezentant Polski, skrytykował Roberta Lewandowskiego za to, że ten chce wymusić transfer na prezesach Bayernu Monachium.

- Bardzo wątpię, czy taktyczne zachowanie Roberta jest dobre. Uważam, że jest to wstydliwe, jak mówi na temat własnego klubu. Robert Lewandowski otrzymuje w tej chwili bardzo złe rady – powiedział Wichniarek w rozmowie ze Sky Sports.

Według Wichniarka Robert Lewandowski, zamiast udzielać się w mediach, powinien już dawno porozmawiać z klubem.

- Myślę, że Lewandowski i Pini Zahavi [menedżer Lewandowskiego - red.] zapomnieli, że Robert wciąż ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium. Jeśli byłbym jego doradcą to powiedziałbym mu: Chodź, porozmawiajmy z Bayernem Monachium w spokoju i bez opinii publicznej, czy jest możliwość odejścia przed końcem kontraktu. Drogi, którą obrali, nie da się już odwrócić - dodał Wichniarek.

Były napastnik Arminii Bielefeld z drugiej strony okazał też trochę zrozumienia do zachowania Lewandowskiego.

- Roberta zabolało to, jak był traktowany w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Bayern twierdził, że nie interesuje ich Haaland, a okazało się, że prowadził z tym zawodnikiem rozmowy. To bardzo niepokoiło Roberta - przyznał Wichniarek.

Grzegorz LatoGrzegorz Lato nie widzi żadnych pozytywów. "Nie ma sensu nawet szukać"

Lewandowski jest zawodnikiem Bayernu Monachium od lata 2014 roku, kiedy trafił do klubu na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Polak w 374 występach zdobył 344 bramki, co czyni go drugim najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu. Więcej goli (525) strzelił jedynie legendarny Gerd Mueller.

Więcej o: