Absurdalna teoria Marcelo Diaza o pandemii koronawirusa. "Chcą nami manipulować"

Reprezentant Chile Marcelo Diaz uważa, że pojawienie się na świecie koronawirusa nie jest przypadkowe. - Wirus został stworzony w celu manipulowania nami i utrzymywania nas w izolacji - powiedział Diaz.

33-letni reprezentant Chile w piłce nożnej Marcelo Diaz ma swoją teorię na temat pandemii. Nie wierzy on, żeby wirus był pochodzenia naturalnego (odzwierzęcego). Występujący w argentyńskim Racingu Club Diaz uważa, że koronawirus powstał po to, by manipulować ludźmi i utrzymywać ich w izolacji. 

Zobacz wideo Kibice torpedują plany dokończenia ekstraklasy. Prezes Lecha odpowiada: Pandemia się skończy

Marcelo Diaz o koronawirusie: Chcą nas kontrolować

- Wiem, że moje życie nie należy do mnie. Jest kontrolowane przez osoby trzecie i bezpośrednio przez koronawirusa atakującego nasz świat. Muszę pozostać w domu jak niewolnik i przestać robić to, na co mam ochotę - napisał Diaz. 

Chilijczyk odrzuca teorie, zgodnie z którymi wirus mógł mieć pochodzenie odzwierzęce. - Nie wierzę, że mogło to powstać od nietoperza lub węża. Nie jest to też kara od Boga. Chcą nas kontrolować, manipulować nami - powiedział, sugerując, że koronawirus powstał w laboratorium. - Tam też znajdzie się lekarstwo, które jednak nie będzie darmowe - dodał.

Naukowcy: Wirus nie powstał w laboratorium

Koronawirus nie powstał w laboratorium, jest naturalnego pochodzenia - pokazują badania nad genomem wirusa. Jest on na tyle dobrze przystosowany do atakowania ludzi, że może być tylko dziełem natury.

Więcej o: