Koronawirus
-
Bayern wywołał burzę w Niemczech. Klub zachowuje się, jakby miał specjalne prawa
Bayern to mistrz pandemicznego futbolu, ale też koronawirusowych gaf. Działacze Bayernu a to szukają spisków przeciw klubowi, a to wzywają do pierwszeństwa dla piłkarzy przy szczepionkach. Nawet trener Hansi Flick pozwolił sobie na skrytykowanie ekspertów od pandemii. To dzieli opinię publiczną: Niemcy są w lockdownie, w niektórych landach zamknięte są wszystkie szkoły, większość sklepów, a najlepszy niemiecki klub zachowuje się tak, jakby miał być z urzędu na specjalnych prawach.
-
"Piłkarze naczytali się, że wymaz pobierają z mózgu". Były reprezentant Anglii zrobił na tym interes
Rio Ferdinand, który miał znakomite wyczucie na boisku, jako biznesmen nie stracił go ani trochę. Gdy w 2018 r. zgodził się zainwestować w projekt sąsiada, nie mógł spodziewać się, że ponad dwa lata później stanie się współwłaścicielem firmy, bez której Premier League nie mogłaby funkcjonować.
-
Norwegowie okazali nadopiekuńczość i histerię? A może to UEFA powinna się wstydzić za walkowery?
Po tym, jak norweski rząd nie pozwolił lecieć swoim piłkarzom do Rumunii, w kraju trwa spór. Czy w sprawie koronawirusa histeryzuje rząd? A może tą złą jest UEFA, która w dobie szalejącej po Europie pandemii wypełnia piłkarski kalendarz do granic możliwości?
-
Koronawirusowe "alkomaty" dają nadzieję na powrót normalności. 30 sekund i gotowe
Dmuchasz w balonik, zapala się zielona lampka, wchodzisz na mecz. To nie badanie trzeźwości, a ekspresowy, 30-sekundowy test wykrywający koronawirusa. Metoda jest w fazie testów, ale wydaje się obiecująca. Na tyle, że oprócz linii lotniczych i szpitali, zainteresował się nią Tottenham. Takie koronawirusowe "alkomaty" na stadionowych bramkach mogą być przepustką dla fanów na trybuny.
-
Kuriozalny przypadek w Lidze Narodów. Wynik zostanie wylosowany? Koronawirus uziemił kadrę
Koronawirus rozbił całe listopadowe zgrupowanie norweskiej kadry. - W Norwegii ten mecze byłyby nielegalne - mówi norweski minister zdrowia o graniu z Rumunią w niedzielę i z Austrią w środę po tym, jak kapitan kadry miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Rząd nie zabronił reprezentacji jechać do Rumunii, bo nie miał takiego prawa. Ale ostrzegł: to szara strefa, a wy macie dawać przykład rodakom.
-
Drugi lockdown w Anglii może mieć potężne konsekwencje. "Gwóźdź do trumny powstałej wiosną"
Nawet połowa ośrodków sportowych i 20 proc. basenów w Anglii może nie przetrwać drugiego lockdownu w kraju. Rząd Borisa Johnsona odrzucił prośby przedstawicieli sportów amatorskich, czym skazał wiele obiektów sportowych na upadek, a dziesiątki tysięcy ludzi na utratę pracy.
-
Koronawirus w reprezentacji Czech. Czterech piłkarzy nie zagra w meczu Ligi Narodów
Czterech piłkarzy reprezentacji Czech nie zagra w piątkowym spotkaniu Ligi Narodów ze Słowacją. U jednego z członków sztabu szkoleniowego drużyny narodowej wykryto obecność koronawirusa. W związku z czym dwóch piłkarzy wysłano na kwarantannę, jeden nie uzyskał zgody od klubu, a dodatkowo kadrę opuścił Lukas Masopust.
-
Czterech piłkarzy Chelsea zakażonych koronawirusem
Chelsea z problemami przed przygotowaniami do sezonu 2020/2021. Brytyjski dziennik "Daily Mail" informuje o kilku przypadkach zakażenia koronawirusem w składzie Franka Lamparda.
-
Niepokojące badanie ws. koronawirusa. "Serce jest narażone na poważne problemy"
80 proc. koronawirusowych ozdrowieńców miało kardiologiczne powikłania, głównie zapalenie serca. To wyniki badań ze Szpitala Uniwersyteckiego we Frankfurcie. Powikłania po wirusach nie są czymś nowym, choć zastanawiająca jest ich skala i możliwe konsekwencje. - Chorujący sportowcy powinni zaprzestać jakiejkolwiek aktywności fizycznej. W przypadku powikłań po chorobie konieczne jest ograniczenie sportu nawet na pół roku - mówi Sport.pl kardiolog prof. Marek Postuła.
-
Śmierć prezesa federacji piłkarskiej. Zdesperowani ludzie zażywają toksyczny środek jako lekarstwo
W Boliwii na koronawirusa zmarł prezes federacji piłkarskiej, chora jest też jego żona - szefowa największego klubu. Zarazili się od prezydentki kraju. Zmarłych jest tylu, że brakuje miejsc na cmentarzach. Ludzie chcą się ratować dwutlenkiem chloru. A prostytutki domagają się zmniejszenia obostrzeń i proponują: będziemy pracować w płaszczach przeciwdeszczowych i maseczkach.
-
Wróg numer jeden w Niemczech. Toennies odpowiada za największe ognisko koronawirusa w kraju
Clemens Toennies po blisko 20 latach zrezygnował z bycia prezesem Schalke. Kibice świętują, bo wszystko, co w klubie złe, miało być jego winą. W klubie się martwią, bo nie czas na taką rewolucję. Ale sprawa interesuje wielu Niemców, bo to Toennies odpowiada za największe ognisko koronawirusa w kraju i przez niego przywrócono lockdown.
-
Nie żyje legenda bałkańskiego futbolu. Ilja Petković kolejną ofiarą koronawirusa
Smutne wieści przyszły z Belgradu. Nie żyje Ilja Petković, były serbski piłkarz, a później trener i selekcjoner. 74-latek zmarł z powodu powikłań po zakażeniu koronawirusem.
-
Absurd, koronawirus i teoria spiskowa. Kto w Rosji krytykuje władze, nieszczęśliwie wypada z okna
W historii meczu FC Rostowa z PFC Soczi jest wszystko: absurd, koronawirus, teoria spiskowa, wątek Władimira Putin i niewiarygodne 1:10. Ale kto by się przejmował wynikami meczów, skoro nawet na wysoką śmiertelność wśród medyków, w Rosji wzrusza się ramionami.
-
Brazylia minęła kolejną granicę. "Trochę szacunku, ludzie umierają"
Brazylia, kraj miliona zakażonych i 50 tysięcy ofiar koronawirusa, próbuje wrócić z futbolem tak, jak walczy z pandemią: w chaosie i kłótniach. Wielkie Flamengo właśnie zagrało pierwszy mecz od trzech miesięcy: na Maracanie, tuż obok polowego szpitala zakaźnego. Ale nie wszystkie kluby chcą grać i poszły do sądu.
-
Co 144 chora osoba w Niemczech pracuje w jednym miejscu. Skandaliczne warunki pracy. Szef Schalke odpowiedzialny
Kolejny mocny cios spadł na Schalke 04. Tym razem jego szef - Clemens Toennies - który jest też współwłaścicielem koncernu mięsnego, ma odpowiadać za lokalną epidemię w kraju.