Koronawirus

 • Bayern wywołał burzę w Niemczech. Klub zachowuje się, jakby miał specjalne prawa

  Bayern wywołał burzę w Niemczech. Klub zachowuje się, jakby miał specjalne prawa

  Bayern to mistrz pandemicznego futbolu, ale też koronawirusowych gaf. Działacze Bayernu a to szukają spisków przeciw klubowi, a to wzywają do pierwszeństwa dla piłkarzy przy szczepionkach. Nawet trener Hansi Flick pozwolił sobie na skrytykowanie ekspertów od pandemii. To dzieli opinię publiczną: Niemcy są w lockdownie, w niektórych landach zamknięte są wszystkie szkoły, większość sklepów, a najlepszy niemiecki klub zachowuje się tak, jakby miał być z urzędu na specjalnych prawach.

 • Norwegowie okazali nadopiekuńczość i histerię? A może to UEFA powinna się wstydzić za walkowery?
 • Koronawirusowe 'alkomaty' dają nadzieję na powrót normalności. 30 sekund i gotowe

  Koronawirusowe "alkomaty" dają nadzieję na powrót normalności. 30 sekund i gotowe

  Dmuchasz w balonik, zapala się zielona lampka, wchodzisz na mecz. To nie badanie trzeźwości, a ekspresowy, 30-sekundowy test wykrywający koronawirusa. Metoda jest w fazie testów, ale wydaje się obiecująca. Na tyle, że oprócz linii lotniczych i szpitali, zainteresował się nią Tottenham. Takie koronawirusowe "alkomaty" na stadionowych bramkach mogą być przepustką dla fanów na trybuny.

 • Kuriozalny przypadek w Lidze Narodów. Wynik zostanie wylosowany? Koronawirus uziemił kadrę

  Kuriozalny przypadek w Lidze Narodów. Wynik zostanie wylosowany? Koronawirus uziemił kadrę

  Koronawirus rozbił całe listopadowe zgrupowanie norweskiej kadry. - W Norwegii ten mecze byłyby nielegalne - mówi norweski minister zdrowia o graniu z Rumunią w niedzielę i z Austrią w środę po tym, jak kapitan kadry miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Rząd nie zabronił reprezentacji jechać do Rumunii, bo nie miał takiego prawa. Ale ostrzegł: to szara strefa, a wy macie dawać przykład rodakom.

 • Drugi lockdown w Anglii może mieć potężne konsekwencje. 'Gwóźdź do trumny powstałej wiosną'
 • Koronawirus w reprezentacji Czech. Czterech piłkarzy nie zagra w meczu Ligi Narodów

  Koronawirus w reprezentacji Czech. Czterech piłkarzy nie zagra w meczu Ligi Narodów

  Czterech piłkarzy reprezentacji Czech nie zagra w piątkowym spotkaniu Ligi Narodów ze Słowacją. U jednego z członków sztabu szkoleniowego drużyny narodowej wykryto obecność koronawirusa. W związku z czym dwóch piłkarzy wysłano na kwarantannę, jeden nie uzyskał zgody od klubu, a dodatkowo kadrę opuścił Lukas Masopust.

 • Czterech piłkarzy Chelsea zakażonych koronawirusem
 • Niepokojące badanie ws. koronawirusa. 'Serce jest narażone na poważne problemy'

  Niepokojące badanie ws. koronawirusa. "Serce jest narażone na poważne problemy"

  80 proc. koronawirusowych ozdrowieńców miało kardiologiczne powikłania, głównie zapalenie serca. To wyniki badań ze Szpitala Uniwersyteckiego we Frankfurcie. Powikłania po wirusach nie są czymś nowym, choć zastanawiająca jest ich skala i możliwe konsekwencje. - Chorujący sportowcy powinni zaprzestać jakiejkolwiek aktywności fizycznej. W przypadku powikłań po chorobie konieczne jest ograniczenie sportu nawet na pół roku - mówi Sport.pl kardiolog prof. Marek Postuła.

 • Śmierć prezesa federacji piłkarskiej. Zdesperowani ludzie zażywają toksyczny środek jako lekarstwo

  Śmierć prezesa federacji piłkarskiej. Zdesperowani ludzie zażywają toksyczny środek jako lekarstwo

  W Boliwii na koronawirusa zmarł prezes federacji piłkarskiej, chora jest też jego żona - szefowa największego klubu. Zarazili się od prezydentki kraju. Zmarłych jest tylu, że brakuje miejsc na cmentarzach. Ludzie chcą się ratować dwutlenkiem chloru. A prostytutki domagają się zmniejszenia obostrzeń i proponują: będziemy pracować w płaszczach przeciwdeszczowych i maseczkach.