Mistrzyni olimpijska: Koronawirus to kara od Boga za obrażanie Rosji

Swietłana Chorkina, była gimnastyczka sportowa i wielokrotna medalistka olimpijska, uważa, że koronawirus, który storpedował letnie igrzyska olimpijskie w Tokio, jest "karą od Boga" za to, że MKOL nie pozwolil Rosji wziąć w nich udziału.

Kilka dni temu Premier Japonii Shinzo Abe poinformował, że w rozmowie z szefem MKOI Thomasem Bachem uzgodnili, że letnie igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone o około rok. Jak donosi CNN, premier Abe przekazał, że lato 2021 to ostatni termin, kiedy igrzyska mogą się odbyć.

Swietłana Chorkina, była gimnastyczka sportowa, nie może pogodzić się z tym, że jej kraj - Rosja - został ukarana 4-letnim zawieszeniem i nie może brać udziału we wszystkich dyscyplinach sportowych na wielkich imprezach z powodu dopingowego skandalu. 

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone.

Szokujący komentarz byłej rosyjskiej multimedalistki o pandemii koronawirusa i przesunięciu IO

41-letnia Rosjanka udzieliła rosyjskim mediom skandalicznego wywiadu, w którym zdradziła, że pandemia koronawirusa, która doprowadziła do przełożenia IO w Tokio o jeden rok, jest "karą od Boga", za to, że jej kraj został wykluczony ze startów.

- Myślę, że to wszystko się stało, ponieważ nikt nie powinien obrażać Rosji, w tym naszych sportowców. Istnieje zasadniczy powód. W naszym hymnie narodowym znajduje się wers, który mówi o tym, że nasza ziemia jest chroniona przez Pana. Nie było potrzeby, aby rozpoczynać ten program polityczny, ponieważ śmiertelny wirus rozprzestrzenia się na cały świat. Myślę, że to była kara od Boga - powiedziała Chorkina, która jest cytowana przez gazetę "The Sun". 

Chorkina jest dziewięciokrotną mistrzynią świata, a także złotą medalistką igrzysk olimpijskich z Atlanty w 1996 roku i Sydney z 2000 roku. Jest uważana za jedną z najbardziej utytułowanych gimnastyczek sportowych na świecie. Rosjanka zakończyła karierę w 2004 r. Obecnie pełnie funkcję zastępcy szefa w klubie CSKA Moskwa.

Więcej o: