Polski bramkarz oddał tyle samo strzałów, co gwiazda PSG. Lewandowski w czołówce

Branżowy portal WhoScored.com przygotował niecodzienną jedenastkę piłkarzy. Wybrali oni zawodników, którzy najczęściej na swojej pozycji strzelają w stronę bramki przeciwnika. Znalazło się w niej dwóch reprezentantów Polski. Obecność jednego może mocno dziwić.
Zobacz wideo Tak Gikiewicz zatrzymał pseudokibiców Unionu

W sumie specyficznej jedenastce znaleźli się zawodnicy, którzy oddali 672 strzały w tym sezonie (nie były wliczane strzały z rzutów wolnych i karnych). Okazuje się, że to o 155 więcej strzałów niż zaliczył jakikolwiek inny klub z pięciu najlepszych lig w Europie.

Nas może cieszyć fakt, że w jedenastce znalazło się miejsce dla dwóch Polaków. Miejsce Roberta Lewandowskiego, który ma na koncie 103 strzały nie dziwi, ale już bramkarz Rafał Gikiewicz może (2 strzały) może budzić podziw. 

Gikiewicz oddał tyle strzałów co... Veratti

Analitycy WhoScored.com zauważają, że dwa strzały Gikiewicza to tyle, co zaliczył do tej pory pomocnik Marco Veratti z PSG. 

Rafał Gikiewicz w przeszłości już pokazywał, że potrafi nawet zdobywać bramki. Tak było 8 października 2018 roku, gdy Polak zdobył gola na wagę remisu dla Unionu Berlin w meczu z Heidenheim. – Gol i asysta w dziewięciu meczach. Chyba nie jest źle – śmiał się wówczas bramkarz, który nawiązał też do gola z Duisburgiem. Wtedy Polak znakomicie wykonał rzut wolny, a jeden z partnerów skierował piłkę do bramki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA