Reprezentanci Polski wezmą udział w charytatywnym meczu CS:GO. "Giniemy dla życia"

Mateusz Klich, Karol Linetty oraz Dawid Kownacki wezmą w najbliższy piątek udział w turnieju charytatywnym. Oprócz nich zagrają jeszcze inni piłkarze reprezentacji Polski. Publiczną zbiórkę podczas rozgrywki w CS:GO zorganizowano z powodu pandemii koronawirusa. Mecze skomentuje Izak.

W okresie pandemii koronawirusa Polscy piłkarze zorganizowali charytatywne spotkanie w CS:GO. W najbliższy piątek, 27 marca,  zawodnicy pod hashtagiem #WEDIE4LIFE od godziny 20:00 będą sprzedawać koszulki piłkarskie. Cały zysk z akcji charytatywnej zostanie przeznaczony na pomoc Polskiej służbie zdrowia w walce z pandemią. Całość zostanie poprowadzona i skomentowana przez popularnego streamera - Piotra "Izaka" Skowyrskiego, organizatorem inicjatywy jest Wojciech Pawłowski - bramkarz drugoligowego Widzewa Łódź.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Esportowa wersja walki piłkarzy z koronawirusem

Piłkarze łączą się w walce z koronawirusem. Wiadomym jest jednak, że pieniędzy najbardziej potrzebuje służba zdrowia, która jest na pierwszej linii ognia w walce z pandemią. Ostatnio głośno było o darowiźnie Anny i Roberta Lewandowskich, która wyniosła milion euro. Podobnie pisano o przekazanych 400 tys. złotych przez Kubę Błaszczykowskiego. Tym razem bramkarz Widzewa Łódź znalazł sposób na połączenie sportu tradycyjnego z cybersportem. Szczególnie że "można go uprawiać bez wychodzenia z domu" - czytamy w poście informującym o akcji charytatywnej. 

Wojciech Pawłowski zaprosił dziewięciu znanych piłkarzy. W akcji, oprócz organizatora, wezmą udział Mateusz Klich, Bartek Kapustka, Krystian Bielik, Karol Linetty, Dawid Kownacki, Jakub Piotrowski oraz grający w Ekstraklasie Łukasz Zwoliński, Paweł Bochniewicz i Mateusz Matras. Koszulki zawodników będzie można licytować przez portal zrzutka.pl. Link do licytacji znajduje się w opisie inicjatywy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA