Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielkie wyróżnienie dla Hajty i Wałdocha! Zdeklasowali swoich rywali w Schalke

Schalke 04 Gelsenkirchen za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wybiera najlepszą jedenastkę złożoną z piłkarzy, którzy grali w ekipie Bundesligi w XXI wieku. Znalazło się w niej miejsce dla dwóch polskich obrońców, Tomaszów: Hajty i Wałdocha!

Schalke 04 Gelsenkirchen organizuje zabawę na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. 

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Hajto i Wałdoch w najlepszej jedenastce Schalke XXI wieku!

Na razie do najlepszego zespołu Schalke w XXI wieku wybrano bramkarza (Ralf Faehrmann - 46,6 proc. głosów) i trzech obrońców. Na prawej stronie bezkonkurencyjny okazał się Atsuto Uchida (45,2 proc głosów). Za to parę środkowych defensorów tworzą dwaj Polacy, Tomaszowie: Hajto i Wałdoch! Obaj zdeklasowali swoich rywali. Hajto został nominowany na pozycję lewego stopera, zdobywając aż 68,6 proc. głosów, a w pokonanym polu zostawił Joela Matipa (16,4 proc.), Marcelo Bordona (9,6 proc.) i Heiko Westermanna (5,4 proc.). Natomiast Wałdoch jako prawy stoper uzyskał 67,9 proc. i wygrał z Benediktem Hoewedesem (21,9 proc.), Naldo (8,1 proc.) i Mldanem Krstajiciem (2,1 proc.)

Obecnie trwa głosowania na najlepszego lewego obrońcę. Nominowani są: Christian Fuchs, Sead Kolasinać, Christian Pander i Nico van Kerckhoven.