Jakub Błaszczykowski znów zachwyca! Przekazał 400 tys. złotych na walkę z koronawirusem

Jakub Błaszczykowski kolejny raz popisał się wielkim wyczynem poza boiskiem. Piłkarz zdecydował, że jego fundacja "Ludzki gest" przekaże 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.

"Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych. Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym razem. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę, nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Dbajcie o swoich bliskich i siebie" - napisał na Facebooku Jakub Błaszczykowski, który poprzez swoją fundację wsparł kolejną akcję. 

Gest Błaszczykowskiego został bardzo pozytywnie odebrany przez kibiców, którzy z zachwytem skomentowali akcję. "Kuba, dożywotni szacun", "Wielki człowiek", Wzór do naśladowania", "Brawo Kuba! Niesamowity!!!" czy też "Wielkie serducho!" - tak brzmiały niektóre z nich.

Błaszczykowski często pomaga

Jakub Błaszczykowski jest znany ze swojej działalności charytatywnej. Przed laty jego fundacja uratowała "Telefon zaufania" dla dzieci. W 2017 roku piłkarz przekazał zaś 250 tysięcy złotych na operację chorego chłopca, a sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie wpis matki dziecka, która publicznie podziękowała zawodnikowi.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Na początku 2019 roku wrócił do będącej na skraju bankructwa Wisły Kraków, której zresztą pożyczył 1,33 miliona złotych, a później zwiększył swoją pożyczkę o prawie 200 tysięcy. Wcześniej także pożyczał klubowi swoje pieniądze. Zawodnik podpisał też najniższy możliwy kontrakt. Od ponad roku zarabia 500 złotych brutto miesięcznie, a pieniądze i tak przeznacza na Domy Dziecka, którym funduje bilety na mecze Wisły Kraków. 

Błaszczykowski pomógł "zawiesić ligę"

Warto również zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały przerwane także dzięki apelowi Błaszczykowskiego. 35-letni piłkarz zaapelował do władz polskiej piłki o zawieszenie rozgrywek, bo - jak argumentował - "na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia". Dzień później polska piłka została wstrzymana. 

Więcej o: