Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski znów zachwyca! Przekazał 400 tys. złotych na walkę z koronawirusem

Jakub Błaszczykowski kolejny raz popisał się wielkim wyczynem poza boiskiem. Piłkarz zdecydował, że jego fundacja "Ludzki gest" przekaże 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.

"Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych. Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym razem. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę, nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Dbajcie o swoich bliskich i siebie" - napisał na Facebooku Jakub Błaszczykowski, który poprzez swoją fundację wsparł kolejną akcję. 

Gest Błaszczykowskiego został bardzo pozytywnie odebrany przez kibiców, którzy z zachwytem skomentowali akcję. "Kuba, dożywotni szacun", "Wielki człowiek", Wzór do naśladowania", "Brawo Kuba! Niesamowity!!!" czy też "Wielkie serducho!" - tak brzmiały niektóre z nich.

Błaszczykowski często pomaga

Jakub Błaszczykowski jest znany ze swojej działalności charytatywnej. Przed laty jego fundacja uratowała "Telefon zaufania" dla dzieci. W 2017 roku piłkarz przekazał zaś 250 tysięcy złotych na operację chorego chłopca, a sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie wpis matki dziecka, która publicznie podziękowała zawodnikowi.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Na początku 2019 roku wrócił do będącej na skraju bankructwa Wisły Kraków, której zresztą pożyczył 1,33 miliona złotych, a później zwiększył swoją pożyczkę o prawie 200 tysięcy. Wcześniej także pożyczał klubowi swoje pieniądze. Zawodnik podpisał też najniższy możliwy kontrakt. Od ponad roku zarabia 500 złotych brutto miesięcznie, a pieniądze i tak przeznacza na Domy Dziecka, którym funduje bilety na mecze Wisły Kraków. 

Błaszczykowski pomógł "zawiesić ligę"

Warto również zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały przerwane także dzięki apelowi Błaszczykowskiego. 35-letni piłkarz zaapelował do władz polskiej piłki o zawieszenie rozgrywek, bo - jak argumentował - "na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia". Dzień później polska piłka została wstrzymana. 

Więcej o:
Komentarze (59)
Jakub Błaszczykowski znów zachwyca! Przekazał 400 tys. złotych na walkę z koronawirusem
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 16 razy 16

  Kuba Błaszczykowski wykształciuch wśród kopaczy, poznałem wtedy chłopaka dzisiaj, faceta jak miał 17 lat i z każdym rokiem podziwiam coraz bardziej, częstochowskie szpitale też dziękują za całe dobro , które Kuba dla nich robi. Szacun Mistrzu!

 • ganro

  Oceniono 13 razy 13

  A celebryci #zostańwdomu - na tyle ich stać. Brawo Kuba, dzięki za to co robisz, to jest kolejny Twój Wielki Gest.

 • elzbietttta

  Oceniono 12 razy 12

  A Lewandowski pokazał jedynie, że robi pompki, a żona selfiki. Kolejny raz Kuba pokazał klasę.

 • arkon4

  Oceniono 11 razy 11

  I to jest prawdziwy idol i wzór do naśladowania dla młodych! Człowiek z klasą, a nie jak poniektóre nasze gwiazdy sportu...

 • sieradz2

  Oceniono 13 razy 11

  Wspaniały człowiek. Popieram takie czyny.

 • ktrztr

  Oceniono 11 razy 11

  Kuba jesteś wielki, szczególnie teraz, gdy piłkarzy koronawirus dotyka także bardzo mocno.
  Reszta sterowana przez swoich doradców ds wizerunku czeka na ich decyzję, czy wzruszające zdjęcie na Insta czy jednak chwycić za portfel:)

 • ukos

  Oceniono 9 razy 9

  Kuba 400 tys. na szczytny cel, a PiSSdu 2 mld na hejt w TVPiSSdu DEZINFO.

 • awe26

  Oceniono 8 razy 8

  Kuba mega szacun!!! Jesteś premier league!!! Mistrz nad mistrze!!! Czekam na reakcję Lewandowskiego, Boruca, Piątka, Radwańskiej, Stocha, Kubackiego i innych...
  Panowie biznesmeni z Listy 100 teraz wasza kolej.
  Brawo dla firmy Drutex - prywatna firma od okien dała 1.000.000PLN!!! Brawo dla Agata Meble!!! Kto następny??? To szczególny czas... Czas próby dla nas wszystkich!!! Jedni przynoszą zakupy starym sąsiadom, inni walczą w szpitalach zakaźnych... Kuba Błaszczykowski po prostu wsparł służbę zdrowia!!! Szacun!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX