Anna i Robert Lewandowscy przekażą pieniądze na walkę z pandemią koronawirusa

Anna i Robert Lewandowscy przekażą milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. - Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni - mówią Lewandowscy w specjalnym oświadczeniu.

Anna i Robert Lewandowscy przyłączyli się do walki ze światową pandemią koronawirusa. Lewandowscy przekażą na ten cel milion euro!

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS ]

Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z koronawirusem

- Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Dobro wraca - mówią Lewandowscy.

- Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni - dodają. Z naszych informacji wynika, że zadeklarowanie tej kwoty to gest niezwiązany z akcją #WeKickCorona, zainicjowaną przez Joshuę Kimmicha i Leona Goretzkę, kolegów Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Więcej szczegółów tego zadeklarowanego wsparcia Lewandowscy mają podać w najbliższych dniach.

Koronawirusem na świecie zakaziło się już blisko 300 tysięcy osób. Ponad 11 tysięcy z nich zmarło z tego powodu. Pandemia sparaliżowała świat, jaki znaliśmy, nie oszczędzając też rozgrywek sportowych. Od tygodnia nie grają europejskie ligi, a zawieszone są też m.in. Liga Mistrzów oraz Liga Europy. Z tego samego powodu o rok przełożono mistrzostwa Europy, które pierwotnie miały się odbyć latem tego roku. Robert Lewandowski za sezon gry w Bayernie Monachium otrzymuje 15 mln euro.

Więcej o: