Bartosz Kapustka

Polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w angielskim klubie Leicester City oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy 2016. Najdroższy nastolatek w historii polskiego futbolu. Leicester zapłaciło za niego około 7 mln funtów.
Data urodzenia: 23.12.1996
Miejsce urodzenia: Tarnów, Polska
Wzrost: 1, 79 m
Facebook: facebook.com/kapi67/
Twitter: twitter.com/kapi67d
Instagram: instagram.com/kapi67/

Przebieg kariery

Bartosz Kapustka zaczynał w juniorach Tarnovii Tarnów oraz Hutnika Kraków. W wieku 15 lat trafił do Cracovii, gdzie po pół rocznym pobycie w juniorach został włączony do pierwszego zespołu. W Ekstraklasie zadebiutował pod koniec marca 2014 roku, gdy wszedł na boisko na drugą połowę meczu z Widzewem Łódź. W kolejnym sezonie stał się już kluczowym zawodnikiem "Pasów". W Ekstraklasie zagrał łącznie 60 meczów, w których strzelił 6 goli i zanotował 11 asyst. Latem 2016 roku trafił do zespołu mistrza Anglii. Leicester zapłaciło za niego aż 7 mln funtów.

Reprezentacja

Bartosz Kapustka to jeden z najlepszych debiutantów w historii polskiej reprezentacji. We wrześniu 2015 roku w pierwszym meczu dla kadry przeciwko Gibraltarowi strzelił gola po 11 minutach gry, a Polska wygrała 8:1. W drugim spotkaniu pokonał bramkarza Islandii po zaledwie kilkudziesięciu sekundach. Największe słowa uznania otrzymał jednak po udanym występie podczas Euro 2016. To właśnie dzięki temu turniejowi, kupiło go Leicester.

Bartosz Kapustka