Podano nowe zasady dostępu do basenów. Są wyjątki, ale i wątpliwości

Już 17 października wchodzą w życie kolejne rządowe obostrzenia. Zamknięte zostaną siłownie oraz kluby fitness. Ograniczony zostanie także dostęp do basenów, ale nie dla wszystkich. Informacje Ministerstwa Sportu są jednak nieprecyzyjne.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadza kolejne ograniczenia. Od soboty wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności. W dodatku, w strefach żółtej i czerwonej nie będzie można korzystać z siłowni oraz klubów fitness. A jak jest z basenami? Z informacji, które przekazało Ministerstwo Sportu, wynika, że z basenów będą mogły korzystać:

  • osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych
  • studenci i uczniowie - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole
Zobacz wideo Damian Janikowski dołącza do akcji #zostajemywdomu i pokazuje, jak ćwiczyć

Internauci zwrócili uwagę, że post Ministerstwa Sportu nie jest dokładny, bo nie doprecyzowano, czy zakaz obejmuje obie strefy, czy na przykład tylko czerwoną.

Kiedy wszystko wróci do normy?

Pandemia koronawirusa w Polsce sprawia, że sytuacja robi się krytyczna. Obecnie nie da się przewidzieć daty, kiedy obiekty sportowe ponownie zostaną otwarte. Rząd zaleca, aby stosować zasadą DDMA. Na czym ona polega?

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

  • D jak dystans
  • D jak dezynfekcja
  • M jak maseczka
  • A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Polska Federacja Fitness grozi protestem po zamknięciu siłowni. "Chora decyzja"

Polska Federacja Fitness opublikowała pełne emocji oświadczenie po rządowej informacji o ponownym zamknięciu siłowni i klubów fitness. Władze federacji grożą sobotnim protestem pod sejmem.

Branża fitness, jedna z największych gałęzi sportu i rekreacji, została mocno poturbowana przez pandemię koronawirusa. Ponad cztery miliardy złotych - tyle wynosi roczny przychód siłowni i klubów fitness w Polsce. Ponad trzy i pół tysiąca placówek, niemal 80 tysięcy pracowników i cztery miliony klientów. O problemach tej branży w czasie wiosennego lockdownu pisał Bartosz Rzemiński

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Agora SA