• Link został skopiowany

Oto "tajemnica" celebracji Duplantisa. Nie uwierzycie. "Rzucił mi wyzwanie"

On znów to zrobił! Armand Duplantis po raz kolejny udowodnił, że dla niego nie ma sufitu w skoku o tyczce. Szwed zdobył drugie olimpijskie złoto w karierze, wygrywając poniedziałkową rywalizację tyczkarzy bez najmniejszego problemu. Ustanowił też przy okazji kolejny rekord świata. Po wszystkim zdecydował się na wyjątkowy sposób celebracji, nawiązując do słynnej sceny z tegorocznych igrzysk. Po wszystkim wytłumaczył, co go do tego skłoniło.
OLYMPICS-2024-ATHLETICS/
Fot. REUTERS/Lisa Leutner

Czy grawitacja pamięta o Armandzie Duplantisie podczas zawodów tyczkarzy? Można mieć wrażenie, że gdy Szwed odbija się od ziemi, to prawo ciążenia o nim kompletnie zapomina, bo 24-latek skacze coraz wyżej i wyżej, a granicy absolutnie nie widać. Dlatego też rywalizacja o medale w skoku o tyczce w Paryżu od początku była uznawana za walkę tak naprawdę o złoto dla Szweda i srebro oraz brąz dla wszystkich innych.

Zobacz wideo Był polskim objawieniem Euro. Probierz ocenia. "Wykorzystał moment"

Armand Duplantis włada skokiem o tyczce. Inni są tylko jego gośćmi 

Oczywiście wszystko to się potwierdziło. Wicemistrzostwo powędrowało do Amerykanina Sama Kendricksa (5,95 m), a brąz zdobył trenowany przez Polaka Marcina Szczepańskiego Grek Emanuil Karalis. Duplantis z kolei po raz kolejny potwierdził, że skok o tyczce to jego świat, w którym reszta zawodników pełni rolę wyłącznie gości, a Isaac Newton i jego prawo powszechnego ciążenia mogą obowiązywać tylko wtedy, gdy Szwed tak powie. Niesamowity 24-latek nie miał najmniejszego kłopotu z pobiciem rekordu olimpijskiego, który najpierw ustanowił na poziomie 6,10 m. Wyśrubował go nieco później, w trzeciej próbie skacząc 6,25 metrów, po raz kolejny bijąc też własny rekord świata.

Paryska publiczność, która w lwiej części została na stadionie do samego końca, by przekonać się, czy "Mondo" ponownie rzuci świat tyczkarzy na kolana, została wynagrodzona za swą wytrwałość. Duplantisa wspierali i nakręcali nawet pozostali zawodnicy, świadomi tego, że na ten moment nie mogą po prostu z nim skutecznie rywalizować. Podczas wielkiej radości po ostatnim skoku Szwed wykonał wyjątkową celebrację. Wsadził jedną rękę do kieszeni, a drugą udawał, że strzela z pistoletu.

Duplantis nawiązał do słynnego Turka

Było to nawiązanie do Turka Yusufa Dikeca, który zaskoczył świat strzelaniem właśnie w taki sposób podczas rywalizacji strzelectwa sportowego na igrzyskach w konkurencji pistoletu pneumatycznego 10 m w mikście. Co ciekawe, wraz z Sevval Ilyadą Tarhan zdobyli srebro, a Dikec stał się bohaterem wielu memów związanych z igrzyskami i nie tylko. 

To właśnie do niego podczas celebracji nawiązał Armand Duplantis. W rozmowie ze szwedzkimi mediami po konkursie "Mondo" wyjaśnił, dlaczego to zrobił. - Nie pamiętam teraz nazwiska tego gościa, wiem, że strzelał dla Turcji. Kurtis Marschall rzucił mi wyzwanie, bym to zrobił, więc pomyślałem "czemu nie?", to świetna zabawa. Nie myślałem wiele, po prostu to zrobiłem. Masz więcej pewności siebie, gdy jesteś tak nakręcony, więc robienie śmiesznych rzeczy łatwiej przychodzi - powiedział Duplantis. Sam Dikec pogratulował mu już nawet na portalu X. 

Więcej o:

Komentarze (1)

Oto "tajemnica" celebracji Duplantisa. Nie uwierzycie. "Rzucił mi wyzwanie"

niktalboktos
9 miesięcy temu
Gdyby mozna było pobikjać rekordy co 1 mm tez pewnie by to robił, no ale 1 cm to chyba minimum. Jest tylko jeden szkopuł. Teraz jest w wyjątkowej formie i moze skoczyc więcej niz 6,25 m ale tego z wiadomych względów nie robi. Później moze złapac kontuzję, forma moze spaśc itd i niekoniecznie skoczyć tyle ile mógłby skoczyć teraz. Pożyjemy zobaczymy.
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).