Szokujące wyznanie reprezentanta Szwecji. "Prawie omdlałem i wymiotowałem"

- W tym meczu było naprawdę ciężko. Pod koniec spotkania prawie omdlałem i wymiotowałem. Czuje się dobrze mimo przetrenowania. Ten upał był naprawdę trudny do zniesienia - powiedział reprezentant Szwecji Albin Ekdal w rozmowie ze szwedzką gazetą "Goteborgs Posten".

Reprezentacja Szwecji wygrała 3:2 z Polską w ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2020 i zakończyła grupę E na pierwszym miejscu. Na dwa trafienia Emila Forsberga odpowiedział Robert Lewandowski, natomiast gola na 3:2 strzelił Viktor Claesson. Kadra prowadzona przez Janne Anderssona już przed meczem była pewna awansu dzięki odpowiednim wynikom we wcześniejszych meczach.

Zobacz wideo "Sousa chciał błysnąć. Polska zagrała tylko 50 minut"

Reprezentant Szwecji: Pod koniec meczu byłem bliski omdlenia i wymiotów. Upał był nie do zniesienia

Albin Ekdal, pomocnik Trzech Koron, rozmawiał ze szwedzką gazetą "Goteborgs Posten" po zakończeniu spotkania z Polską. Zawodnik Sampdorii przyznał, że mecz rozgrywany w Petersburgu był dla niego naprawdę ciężki pod względem fizycznym. - W tym meczu było naprawdę ciężko. Pod koniec spotkania prawie omdlałem i wymiotowałem. Czuje się dobrze mimo przetrenowania. Ten upał był naprawdę trudny do zniesienia - powiedział.

- Mimo tych problemów oczywiście chciałem grać, rozmawiałem z trenerem Anderssonem. Jeśli on chce, żebym był na boisku, to tym bardziej jestem szczęśliwy. Bardzo ciężko było wrócić do odpowiedniej energii i intensywności, jeśli od dłuższego czasu goniliśmy za piłką. Regeneracja wtedy trwa dłużej. Ale udało nam się wygrać grupę i będziemy świętować - dodał Ekdal.

Reprezentacja Szwecji w 1/8 finału Euro 2020 zagra z Ukrainą na Hampden Park w Glasgow. Mecz odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godzinie 21:00. - Mamy sześć dni. To mnóstwo czasu, aby w pełni odpocząć i przygotować się do następnego meczu - skwitował pomocnik Szwedów. W przypadku wygranej kadra Janne Anderssona zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Anglia - Niemcy.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: