Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy ostateczne miejsce Polski na Euro 2020! Jest źle

Reprezentacja Polski ostatecznie zajęła dopiero 21. miejsce na Euro 2020. Zespołowi Paulo Sousy udało się wyprzedzić zaledwie trzy drużyny - Szkocję, Macedonię Północną i Turcję.

Nie tak miał wyglądać start reprezentacji Polski na turnieju finałowym mistrzostw Europy. Kadra Paulo Sousy po zaledwie trzech meczach fazy grupowej odpadła z turnieju po porażkach ze Słowacją 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i przegranej ze Szwecją 2:3.

Zobacz wideo

Co z przyszłością Kamila Grosickiego? 'Ma bardzo dużo ofert'Grosicki opublikował dwa wpisy po meczu Polska - Szwecja. "Oszaleję. Patologia"

Polska odpadła z Euro 2020 po fazie grupowej. Wyprzedziła zaledwie trzy drużyny

Polska z dorobkiem jednego punktu zajęła ostatnie miejsce w grupie E. Do 1/8 finału wywalczyły - pierwsza Szwecja z dorobkiem siedmiu punktów i druga Hiszpania (5 punktów), która w meczu o wszystko rozbiła Słowację, która ostatecznie zajęła 3. miejsce w grupie i również żegna się z turniejem.

Poznaliśmy ostatecznie miejsce reprezentacji Polski na Euro 2020. Biało-czerwoni zajęli dopiero 21. miejsce, będąc lepszym od zaledwie trzech drużyn - Szkocji (jeden punkt i bilans bramkowy 1:5, Macedonii Północne (jeden punkt i 2-8) i Turcji (0 punktów i, które miały  Zespół Sousy zdobył cztery gole - jednego Karol Linetty i aż trzy Robert Lewandowski, ale stracił aż sześć.

W fazie grupowej najlepiej wypadła reprezentacja Włoch, która zdobyła komplet dziewięciu punktów i nie straciła ani jednej bramki, druga była Holandia, a trzecia Belgia.

Tak wygląda ostateczna tabela Euro 2020 po fazie grupowej:

"Nieobecności Grzegorza Krychowiaka w meczu z Hiszpanią widać nie było. W starciu ze Szwecją pomocnik wrócił i jego obecność na murawie już było widać. Ale to nie komplement. Polacy oddali rywalom środek pola, Krychowiak grał wolno i nie zastosował się do poleceń Paulo Sousy" - napisał dziennikarz Sport.pl, Jakub Kręcidło.

"Najpierw był krzyk Paulo Sousy, ale szybko okazał się to krzyk rozpaczy. Polska w środę przegrała 2:3 ze Szwecją w trzecim meczu na Euro 2020 i pożegnała się z turniejem po fazie grupowej" - dodał Bartłomiej Kubiak.

Paulo Sousa apeluje do PZPN. Jednoznaczna deklaracja ws. przyszłościPaulo Sousa apeluje do PZPN. Jednoznaczna deklaracja ws. przyszłości

Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w 1/8 finału. Z pierwszych dwóch miejsc w grupach do fazy pucharowej awansowały: Włochy, Walia, Belgia, Dania, Holandia, Austria, Anglia, Chorwacja, Szwecja, Hiszpania, Francja i Niemcy. Z trzecich miejsc z najlepszym bilansem awans uzyskały: Czechy, Szwajcaria, Portugalia i Ukraina. W 1/8 finału na największe hity zapowiadają się starcia Belgia - Portugalia oraz Anglia - Niemcy!

Znamy już wszystkie pary 1/8 finału Euro 2020:

  • Walia - Dania (26 czerwca o 18:00)
  • Włochy - Austria (26 czerwca o 21:00)
  • Holandia - Czechy (27 czerwca o 18:00)
  • Belgia - Portugalia (27 czerwca o 21:00)
  • Chorwacja - Hiszpania (28 czerwca o 18:00)
  • Francja - Szwajcaria (28 czerwca o 21:00)
  • Anglia - Niemcy (29 czerwca o 18:00)
  • Szwecja - Ukraina (29 czerwca o 21:00)
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ