Znamy ostateczne miejsce Polski na Euro 2020! Jest źle

Reprezentacja Polski ostatecznie zajęła dopiero 21. miejsce na Euro 2020. Zespołowi Paulo Sousy udało się wyprzedzić zaledwie trzy drużyny - Szkocję, Macedonię Północną i Turcję.

Nie tak miał wyglądać start reprezentacji Polski na turnieju finałowym mistrzostw Europy. Kadra Paulo Sousy po zaledwie trzech meczach fazy grupowej odpadła z turnieju po porażkach ze Słowacją 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i przegranej ze Szwecją 2:3.

Zobacz wideo

Co z przyszłością Kamila Grosickiego? 'Ma bardzo dużo ofert'Grosicki opublikował dwa wpisy po meczu Polska - Szwecja. "Oszaleję. Patologia"

Polska odpadła z Euro 2020 po fazie grupowej. Wyprzedziła zaledwie trzy drużyny

Polska z dorobkiem jednego punktu zajęła ostatnie miejsce w grupie E. Do 1/8 finału wywalczyły - pierwsza Szwecja z dorobkiem siedmiu punktów i druga Hiszpania (5 punktów), która w meczu o wszystko rozbiła Słowację, która ostatecznie zajęła 3. miejsce w grupie i również żegna się z turniejem.

Poznaliśmy ostatecznie miejsce reprezentacji Polski na Euro 2020. Biało-czerwoni zajęli dopiero 21. miejsce, będąc lepszym od zaledwie trzech drużyn - Szkocji (jeden punkt i bilans bramkowy 1:5, Macedonii Północne (jeden punkt i 2-8) i Turcji (0 punktów i, które miały  Zespół Sousy zdobył cztery gole - jednego Karol Linetty i aż trzy Robert Lewandowski, ale stracił aż sześć.

W fazie grupowej najlepiej wypadła reprezentacja Włoch, która zdobyła komplet dziewięciu punktów i nie straciła ani jednej bramki, druga była Holandia, a trzecia Belgia.

Tak wygląda ostateczna tabela Euro 2020 po fazie grupowej:

"Nieobecności Grzegorza Krychowiaka w meczu z Hiszpanią widać nie było. W starciu ze Szwecją pomocnik wrócił i jego obecność na murawie już było widać. Ale to nie komplement. Polacy oddali rywalom środek pola, Krychowiak grał wolno i nie zastosował się do poleceń Paulo Sousy" - napisał dziennikarz Sport.pl, Jakub Kręcidło.

"Najpierw był krzyk Paulo Sousy, ale szybko okazał się to krzyk rozpaczy. Polska w środę przegrała 2:3 ze Szwecją w trzecim meczu na Euro 2020 i pożegnała się z turniejem po fazie grupowej" - dodał Bartłomiej Kubiak.

Paulo Sousa apeluje do PZPN. Jednoznaczna deklaracja ws. przyszłościPaulo Sousa apeluje do PZPN. Jednoznaczna deklaracja ws. przyszłości

Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w 1/8 finału. Z pierwszych dwóch miejsc w grupach do fazy pucharowej awansowały: Włochy, Walia, Belgia, Dania, Holandia, Austria, Anglia, Chorwacja, Szwecja, Hiszpania, Francja i Niemcy. Z trzecich miejsc z najlepszym bilansem awans uzyskały: Czechy, Szwajcaria, Portugalia i Ukraina. W 1/8 finału na największe hity zapowiadają się starcia Belgia - Portugalia oraz Anglia - Niemcy!

Znamy już wszystkie pary 1/8 finału Euro 2020:

  • Walia - Dania (26 czerwca o 18:00)
  • Włochy - Austria (26 czerwca o 21:00)
  • Holandia - Czechy (27 czerwca o 18:00)
  • Belgia - Portugalia (27 czerwca o 21:00)
  • Chorwacja - Hiszpania (28 czerwca o 18:00)
  • Francja - Szwajcaria (28 czerwca o 21:00)
  • Anglia - Niemcy (29 czerwca o 18:00)
  • Szwecja - Ukraina (29 czerwca o 21:00)
Więcej o: