Niecodzienne sceny w meczu Polski. Trener Szwedów: "Nie chciałem z niego zakpić"

- Przegrywaliśmy i chcieliśmy jak najszybciej grać piłką, a ja chciałem ją jak najszybciej dostarczyć naszym zawodnikom. Futbolówka była w strefie technicznej Szwecji, pospieszyłem się i Janne Andersson kopnął piłkę między moimi nogami. Potem żartowaliśmy z tej sytuacji - powiedział rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski, w rozmowie ze szwedzką gazetą "Sport Expressen".

Reprezentacja Polski przegrała 2:3 ze Szwecją i tym samym nie zagra w fazie pucharowej Euro 2020. Kadra prowadzona przez Paulo Sousę miała szanse na awans jedynie w przypadku wygranej w ostatnim meczu, bez względu na wynik w spotkaniu Hiszpania – Słowacja. W trakcie meczu w Petersburgu żółtą kartkę otrzymał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Polak zdradził w mediach, o co w tej sytuacji chodziło.

Zobacz wideo "Sousa chciał błysnąć. Polska zagrała tylko 50 minut"

Janne Andersson założył siatkę Jakubowi Kwiatkowskiemu. "Żartowaliśmy z tej sytuacji"

Selekcjoner Szwedów Janne Andersson został zapytany o sytuację z Jakubem Kwiatkowskim, w wyniku której rzecznik PZPN otrzymał żółtą kartkę. – Jeden z członków ich sztabu był na naszym polu i chciał przejąć piłkę, aby oddać ją do swoich zawodników. A ja założyłem mu siatkę. Zirytował się, ale ja byłem z tego zadowolony. Rozmawialiśmy po meczu, to nie chciałem z niego zakpić, po prostu przypadkiem udało mi się to zrobić. Tak można to podsumować – powiedział Szwed.

Głos w tej sprawie zabrał rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski w rozmowie ze szwedzką gazetą "Sport Expressen". - Przegrywaliśmy i chcieliśmy jak najszybciej grać piłką, a ja chciałem ją jak najszybciej dostarczyć naszym zawodnikom. Futbolówka była w strefie technicznej Szwecji, pospieszyłem się i Janne Andersson kopnął piłkę między moimi nogami. Potem żartowaliśmy z tej sytuacji, pogratulowałem mu wygranej i życzyłem wszystkiego najlepszego w dalszej części turnieju – przyznał Kwiatkowski, który w tym meczu w 83. minucie meczu został ukarany żółtą kartką przez sędziego, co jest dość niecodzienną sytuacją. Bo o ile kary dla trenerów czy piłkarzy są normalnością, to już indywidualne napomnienia dla rzecznika nie zdarzają się często. 

Szwedzi dzięki wygranej z Polską wygrali grupę E z siedmioma punktami. Kadra prowadzona przez Janne Anderssona zagra w fazie pucharowej z Ukrainą. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godzinie 21:00 na Hampden Park w Glasgow.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: