Manchester United złoży ofertę za Fernando Torresa?

Jak podał brytyjski tabloid ?Sunday Express?, Manchester United postanowił wydać połowę z 80 mln funtów jakie zarobi za transfer Cristiano Ronaldo i ściągnąć do klubu napastnika Liverpoolu Fernando Torresa.

Za transfer Cristiano Ronaldo klub z Old Trafford zgarnie rekordową sumę 80 mln funtów (93 mln euro). Za te pieniądze Manchester może kupić kilku światowej klasy zawodników. Media spekulują na temat transferów Samuela Eto'o, Karima Benzemy, Francka Ribery'ego i Antonio Valencii.

Jak podaje niedzielny tabloid "Sunday Express" Manchester może szukać wzmocnienia również w samej Anglii. Gazeta pisze, że klub prowadzony przez Sir Alexa Fergusona złoży ofertę Liverpoolowi, od którego chciałby odkupić Fernando Torresa.

- Jeżeli Fergusonowi uda się doprowadzić do transferu, to będzie to policzek dla Rafaela Beniteza, z którym w poprzednim sezonie toczył walkę na słowa - pisze Sunday Express.

Spór Fergusona z Benitezem stał się głośny w całej Anglii. Szkoleniowiec Liverpoolu nie chciał uznać wyższości Manchesteru, a Szkot nie pozostawał mu dłużny, wielokrotnie krytykując trenerskie poczynania Hiszpana.

Fernando Torres przeszedł do Liverpoolu za 20 mln funtów z Atletico Madryt. W swoim pierwszym sezonie zdobył 24 gole. W poprzednim - 14, ale trzeba pamiętać, że długo był kontuzjowany.

Manchester zaczyna zakupy. Na początek Valencia ?