Co dalej z Franckiem Riberym? Chcą go najwięksi

Real Madryt, FC Barcelona, Manchester United, Chelsea Londyn a może Inter Mediolan albo AC Milan? Kto w letnim oknie transferowym kupi gwiazdę Bayernu Monachium Francka Ribery'ego? Francuz od dawna chce zamienić ligę niemiecką na silniejszą, jednak barierą może okazać się cena. Menedżer niemieckiego zespołu Uli Hoeness powiedział, że Ribery jest wart 90 mln funtów (104 mln euro).

Franz Beckenbauer mówił, że zrobi wszystko , by Franck Ribery został w niemieckim klubie. Problem w tym, że Francuzowi w Niemczech już trochę ciasno, a jego talent przewyższa poziomem ligę.

Z początkiem letniego okna transferowego o Ribery'ego rozpoczęła się prawdziwa wojna pomiędzy największymi klubami Europy. Walczy Real Madryt z Zinedinem Zidanem na czele, stara się Barcelona, swoje do tematu dorzuca również Roman Abramowicz i Chelsea, podobno są też oferty z Włoch (Inter i Milan).

Problem w tym, że cena zaporowa, którą ustalił Bayern może okazać się za wysoka.

90 mln funtów (104 mln euro), bo na tyle piłkarza wycenił menedżer niemieckiego zespołu Uli Hoeness, lub niewiele mniej mógłby wydać na Francuza chyba tylko szalejący na transferowym rynku Real Madryt, które w dodatku ma mocne lobby w postaci doradcy prezesa Florentino Pereza Zinedine Zidane'a. Kto bowiem lepiej załatwi transfer jak nie bożyszcze francuskiej piłki?

- Rozmawiam z Franckiem. To wspaniały piłkarz i jego miejsce jest w Realu. Gra w tym zespole to życiowa szansa, której, jak dla mnie, się nie odrzuca - powiedział Zidane.

Jako pierwszy na poważnie sprawę transferu Francuza potraktował Manchester United, jednak cena odstraszyła klub z Old Trafford - 104 mln euro to więcej niż Manchester zarobi na transferze Cristiano Ronaldo. (96 mln euro).

Sam Eric Cantona powiedział, że jeżeli ktoś może stać się "nowym Ronaldo" w Manchesterze, to jest to właśnie Ribery.

Francuza w swoich szeregach widziała Barcelona, lecz jak powiedział Pep Guardiola, klub z Katalonii nie zapłaci więcej niż 40 mln euro, a to może się okazać o wiele za mało.

Wszyscy czekają na kolejne posunięcie Florentino Pereza, który zaczął realizować swój "spektakularny plan" w Madrycie. Kupił już Kakę, kupił Ronaldo, a teraz czas na kolejne wielkie nazwisko. W kolejce jest dwóch: Ribery i Villa. Kto na stałe zagości na Santiago Bernabeu? Przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Najbardziej prawdopodobna opcja: Real Madryt

Też możliwe: Manchester United, FC Barcelona, Chelsea Londyn

Podobno są oferty z: Inter Mediolan, AC Milan

Śledz wszystkie ważne transfery na Sport.pl  ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.