SPORT W SKRÓCIE

ŻUŻEL. Nicholls odzyskał tytuł

Obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Anglik Scott Nicholls wygrał rozegrany w Swindon finał indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Nicholls w turnieju głównym zajął drugie miejsce z dorobkiem 12 punktów (3, 3, d, 3, 3). W finale jednak nie dał szans rywalom. Drugi był Edward Kennett, trzeci - Tai Woffindenm, a czwarty - obrońca tytułu mistrzowskiego, Chris Harris.

Sześć oczek Poważnego

W meczu ligi rosyjskiej SK Turbina Bałakowo pokonała Wostok Władywostok 47:43. Sześć punktów (1, 2, 2, 0, 1) dla zwycięzców zdobył zawodnik Marmy Polskie Folie Rzeszów, Roman Poważny.

Woodward w Szwecji

W meczu szwedzkiej ligi Allsvenskan (odpowiednik polskiej I ligi) zespół Valsarny Hagfors pokonał Griparnę Nykoping 49:47. Dla gospodarzy dziesięć punktów i bonus (d, 2, 3, 1, 2, 2*) zdobył obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Australijczyk Cameron Woodward.

Krosno na Ukrainie

W niedzielę o godz. 18 (czasu ukraińskiego) w meczu siódmej kolejki II ligi zespół Speedway Równe zmierzy się na własnym torze z KSM Krosno.

Awizowane składy na ten pojedynek: Speedway Równe - 9. Mariusz Franków, 10. Włodimir Kołodij, 11. Aleksandr Borodaj, 12. Aleksiej Guzajew, 13. Aleksandr Kosołapkin, 14. Włodimir Kołodij jr; KSM Krosno - 1. Bartosz Kasprowiak, 2. Maks Gregoric, 3. Wojciech Druchniak, 4. Tomasz Łukaszewicz, 5. Jan Jaros, 6. Grzegorz Szyszka. Sędziuje Henryk Kowalski z Bydgoszczy.

PIŁKA NOŻNA. Wybiorą prezesa

W niedzielę w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej odbędą się wybory nowego prezesa. Faworytem jest dotychczasowy sternik związku, Kazimierz Greń, a jedynym jak na razie jego kontrkandydatem jest Wincenty Morycz.

Oprócz prezesa delegaci wybiorą także pięć osób, które będą reprezentować podkarpacki związek na zjeździe wyborczym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pożegnanie Gumy

W niedzielę na stadionie przy ul. Sanockiej w Przemyślu rozegrany zostanie pożegnalny mecz byłego znakomitego piłkarza wywodzącego się z Przemyśla, Jerzego Podbrożnego. Wychowanek Polnej Przemyśl po raz ostatni zaprezentuje się kibicom w swoim mieście w meczu dawnych drużyn Polnej i Legii Warszawa, gdzie Podbrożny święcił największe triumfy w swojej karierze.

Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in.: Maciej Szczęsny, Radosław Majdan, Cezary Kucharski, Roman Kosecki, Andrzej Józkowiak, Leszek Pisz czy Mirosław Trzeciak. Początek o godz. 14.30. Wstęp wolny.

KAJAKARSTWO. Dwa brązy Tadeusza Reka

Sanocki kajakarz Tadeusz Rek zdobył brązowy medal w kategorii K-1 podczas 65. Mistrzostw Polski w Zjeździe Kajakowym, które odbyły się w Szczawnicy. Zawody odbyły się na rzecze Dunajec.

Na tej samej rzece Rek wywalczył także brązowy medal w 67. Międzynarodowym Spływie Kajakowym im. Tadeusza Pilarskiego. Spływ składał się z dwóch etapów: pięciokilometrowego odcinka, który trzeba było pokonać w jak najkrótszym czasie oraz slalomu. Łączny wynik pozwolił sanockiemu kajakarzowi stanąć na najniższym stopniu podium.