Groził premierowi, stanął przed sądem i nie żałuje. "Niedługo skończysz z kulką w głowie"

Bryan Roy, były piłkarz m.in. Ajaksu i Nottingham Forest, został skazany za groźby wobec premiera Holandii Marka Rutte'a.

Sąd w Hadze skazał Roya na 80 godzin prac społecznych oraz cztery tygodnie pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. To kara za przestępstwo, które były piłkarz popełnił w kwietniu tego roku.

Zobacz wideo Milicić zastąpił Taylora. "Spodziewam się odmłodzenia kadry"

"Już niedługo skończysz z kulką w głowie" – napisał na Twitterze pod wpisem jednego z internautów, który wzywał Marka Rutte'a do dymisji. Groźbę skierował właśnie do szefa holenderskiego rządu.

Roy nie żałował gróźb przed sądem

51-letni Roy od dawna krytykuje holenderski rząd, głównie za obostrzenia związane z koronawirusem. Roy ministra zdrowia Hugo de Jonge'a nazwał "nazistą", a kibiców namawiał do tego, by się nie szczepili. Rozpowszechniał też teorie spiskowe dotyczące koronawirusa. Kiedy dziennikarz "Algemeen Dagblad" Chris Klomp opublikował tekst obalający mity wokół COVID-19, Roy groził mu – ostatecznie jednak prokuratura tę sprawę umorzyła.

Sąd, który skazał Roy'a, zwrócił uwagę na fakt, że piłkarz w trakcie rozprawy nie wykazał skruchy i nie wycofał się z gróźb wobec Rutte'a. A publikując tweeta, Roy oznaczył swój dawny klub, Ajax. Miał więc świadomość, że dotrze on do szerokiej grupy odbiorców.

Roy zadebiutował w Ajaksie w 1987 r., gdy trenerem był Johan Cruyff. W reprezentacji Holandii zagrał 32 mecze. Występował także w Nottingham Forest i Herthcie Berlin. Ostatnio pracował w Jong Ajax z młodymi piłkarzami z Amsterdamu, ale został zwolniony przez władze klubu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.