Polska triathlonistka opisuje sytuację z koronawirusem w Szwecji. "Zaprzestano testów"

Polska triathlonistka Joanna Sołtysiak opowiedziała, jak w Szwecji walczą z koronawirusem. Kraj ten przyjął zupełnie inną strategię niż tę obowiązującą w Polsce. - Jak komuś brakuje basenu, to w Szwecji są otwarte - napisała Sołtysiak na Facebooku.

Świat w różny sposób walczy z koronawirusem. Jedne kraje (np. Polska) zamykają granice, szkoły, zakazują większych zgromadzeń publicznych i nakłaniają obywateli do pozostawiania w domach. Inne przyjęły zupełnie odwrotną strategię. Polska triathlonistka Joanna Sołtysiak opowiedziała, jak w Szwecji państwo radzi sobie z koronawirusem. - Wszystkie publiczne miejsca są otwarte. Uniwersytety, szkoły, restauracje, siłownie kluby działają normalnie. Wybierasz, co chcesz - napisała Sołtysiak na Facebooku.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje sport. Jakie wydarzenia odwołano?

"Zaprzestano testów"

Zawodniczka twierdzi, że zdaniem szwedzkich naukowców wirus jest bezpieczny i umiera przez niego tylko 2 procent zarażonych. - W związku z niskim ryzykiem zagrożenia zdrowia, kilka dni temu zaprzestano testów. Według rządu szwedzkiego polityka kraju działa. Przybywa bardzo mało nowych przypadków - dodaje. 

Sołtysiak jest zaskoczona podejściem Szwedów do koronawirusa. - Kraj, który ma zasady i instrukcje postępowania na wszystko, teraz zostawia wolną rękę obywatelom. Lekarka w szpitalu operuje od tygodnia, będąc zarażona wirusem. Polska i Szwecja. Tak blisko, a tak daleko. Jeśli komuś brakuje basenu, to w Szwecji są otwarte - kończy Sołtysiak. 

Więcej o: