Lech Poznań. Nenad Bjelica: "Guten tag". Ambicja, zaangażowanie, koncentracja, dyscyplina

- Dzień dobry, guten tag. Chcę podziękować za zaufanie od kierownictwa. Mój styl? Wymagam szacunku, dyscypliny i dawania z siebie wszystko. Jeśli uzyskam to od zawodników, to oni dostaną to ode mnie - powiedział Nenad Bjelica, nowy trener Lecha Poznań, na swojej pierwsze konferencji prasowej.

Nenad Bjelica we wtorek o godzinie 13.00 został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Lecha Poznań. Na konferencji prasowej pojawił się wraz z wiceprezesem Piotrem Rutkowskim. - Dzień dobry, guten tag - zaczął Chorwat i dalej mówił po niemiecku: - Chcę podziękować za zaufanie, jakim zostałem obdarzony przez kierownictwo klubu. Mam nadzieję, żę swoją pracą będę mógł się odpłacić i mam nadzieję, ze wspólnie z zawodnikami będziemy osiągać wielkie rzeczy.

Sala konferencyjna na stadionie przy Bułgarskiej wypełniła się po brzegi podczas przywitania nowego trenera Kolejorza. - To już samo w sobie pokazuje, jak wielkim klubem jest Lech. Nie widziałem jeszcze tylu ludzi na konferencji, a trenowałem już kilka klubów. To też pokazuje z jaką odpowiedzialnością musimy podchodzić do pracy - skomentował to Bjelica.

Chorwat zdefiniował też swój styl pracy. - Najważniejsze dla mnie jest to, by piłkarze podchodzi do swojej pracy poważnie. By dawali z siebie wszystko dla klubu i kibiców. I by po każdym meczu schodzili z boiska z podniesionymi głowami, nawet po porażkach. W klubach, w których do tej pory pracowałem, udawało mi się to - powiedział.

Trener Lecha przyznał też, że ma wiedze na temat tego, co ostatnio działo się w Lechu. Że w szatni brakuje liderów, a na boisku nie zawsze idzie wszystko po myśli kibiców Kolejorza. - I dlatego ja tutaj jestem. Jak przychodziłem do włoskiej Spezi, to nie było tam żadnych relacji między piłkarzami, a kibicami. Żadnych. Ludzie podchodzili do mojego zatrudnienia sceptycznie. I przez te 66 meczów, podczas których prowadziłem ten klub, moja drużyna nigdy nie schodziła z boiska bez braw od fanów. Relacje na linii piłkarze-kibice nigdy tam nie były lepsze. Jak to osiągnąć? Praca, ambicja, koncentracja, dyscyplina. Szacunek do samych siebie, szacunek wzajemny między piłkarzami, szacunek do mnie, ale i do klubu. Oczekuję absolutniej koncentracji i dyscypliny. Jeśli dostanę to od zawodników, to oni uzyskają to samo ode mnie - skwitował Bjelica

TUTAJ - sylwetka Nenada Bjelicy.

TUTAJ - rozmowa z chorwackim dziennikarzem o nowym trenerze Lecha.

źródło: Okazje.info

Więcej o: