,,Olsztyn Biega!" w Parku Kusocińskiego. Wkrótce zawody

Trzeci raz w tym roku zwolennicy rekreacji wezmą udział w cyklu ,,Olsztyn Biega!". W biegu głównym do pokonania będzie 5 kilometrów.

,,Olsztyn Biega!" to największa akcja tego typu w stolicy Warmii i Mazur. 3 lipca w parku Kusocińskiego sympatycy biegania będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Trasa tradycyjnie będzie się składać z dwóch pętli po 2,5 km. Start głównego biegu (przy Aquasferze) zaplanowany jest na godzinę 10:45. Nieco wcześniej pobiegną dzieci, podzielone na trzy kategorie wiekowe: do 6 lat, 6-9 lat i 10-16 lat. Najmłodsza grupa przebiegnie 250 metrów, druga tura 950 metrów, zaś najstarsi z nich 1,76 km.

Spóźnialscy zapłacą więcej

Chętni do udziału w biegu mogą zapisać się na trzy sposoby:

* rejestracja (do środy) za pośrednictwem strony internetowej superczas.pl,

* w Sklepie Biegowym (ul. Stare Miasto 8) do piątku w godz. 11-19, zaś w sobotę w godz. 11-15.

* w dniu biegu w biurze zawodów (hol pod trybunami w Aquasferze) w godz. 8-9.45. Taka forma rejestracji wiąże się jednak z dwukrotnie wyższymi kosztami. Opłata za dzieci do lat 6 wynosi 5 zł (za rejestrację w dniu biegu 10 zł), za młodzież w wieku 6-16 lat 10 zł (w dniu biegu 20 zł), a za dorosłych 20 (40 zł).

Odbiór pakietów startowych w Sklepie Biegowym (ul. Stare Miasto 8) do piątku w godz. 11-19, zaś w sobotę w godz. 11-15 oraz w dniu imprezy w godz. 8-9.45 w biurze zawodów.

Czy ktoś pokona mistrza?

Do wtorkowego popołudnia na stronie superczas.pl zarejestrowało się 142 uczestników. - Im bliżej końca rejestracji, tym więcej osób zapiszę się na start - mówi Anna Walaugo, organizator imprezy z Warmińskiego Klubu Rowerowego ,,Fan".

Duży wpływ na frekwencję podczas biegu może mieć pogoda. - Prognozy na niedzielę zapowiadają się dobrze, jednak letnia pogoda jest dynamiczna i wszystko może zmienić się w ostatniej chwili - dodaje.

Czy przerwana zostanie hegemonia Pawła Pszczółkowskiego z Pszczółkowski Team Olsztyn (patronem ekipy jest "Gazeta Wyborcza Olsztyn")? - Kto wie, w ostatnim biegu wśród kobiet doszło do niespodzianki [wygrała go Mariola Studzińska]. Może teraz dojdzie do niej u panów?

Niedzielny bieg będzie ostatnim w tym roku rozgrywanym na dystansie pięciu kilometrów. Dwukrotnie dłuższy odcinek biegacze pokonają 28 sierpnia na terenie kompleksu w CRS ,,Ukiel".

Ostatnim etapem akcji ,,Olsztyn Biega!" jest planowany na 18 września Ukiel Olsztyn Półmaraton.

Patronat medialny: "Gazeta Wyborcza Olsztyn".

Więcej o: