Cracovia. Dwa miliony euro za Bartosza Kapustkę to za mało

Z prasy. - Chcemy ściągnąć kilku piłkarzy, a to wymaga podniesienia budżetu - zapowiada w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Janusz Filipiak, prezes Cracovii. I opowiada, ile klub może dostać za Bartosza Kapustkę.

Facebook?  | A może Twitter? 

Filipiak o wzmocnieniach drużyny mówił tuż po zakończeniu sezonu, kiedy stało się jasne, że Cracovia po raz pierwszy w historii zagra w europejskich pucharach. Nie były to puste słowa - kontrakty z klubem podpisali już Mateusz Szczepaniak i Węgier Robert Litauszki. Teraz właściciel klubu podaje dokładną liczbę piłkarzy, którzy tego lata mają zasilić drużynę.

- Mówimy o siedmiu zawodnikach i mamy nadzieję, że to się uda - zaznacza .

Filipiak zdradził też, jak wygląda sytuacja Bartosza Kapustki. Pomocnikiem zainteresowanych jest kilka klubów i zanosi się na to, że nie pomoże Cracovii w Lidze Europy. Jaką kwotę będzie musiał wyłożyć nowy zespół reprezentanta Polski?

- To nie jest coś, co spędzałoby mi sen z powiek. Jeśli miałby to być klub, który chciałby dać za niego 1,5-2 miliony euro, to odradzałbym mu taki ruch. Oznaczałoby to, że jest to klub słaby, w którym szybko przepadnie - twierdzi prezes Cracovii.

Zobacz wideo
Więcej o: