Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej bez sponsora strategicznego

Umowa sponsorska klubu z firmą 4You Airlines została rozwiązana - poinformowała oficjalna strona AZS Politechniki Warszawskiej. Klub grający w siatkarskiej PlusLidze został bez sponsora strategicznego.

Na początku czerwca AZS Politechnika Warszawska podpisała umowę sponsorską z firmą 4You Airlines. Współpraca między siatkarzami a nowym sponsorem już się zakończyła - poinformował klub. Od kilku tygodni mówiło się o coraz większym kłopotach finansowych 4You Airlines. Okazało się, że problemy spółki są na tyle duże, że nie będzie w stanie wywiązać się z umowy sponsorowania siatkarzy Politechniki Warszawskiej.

- Sylwester Strzylak, prezes 4You Airlines, zwrócił się do nas z prośbą o rozwiązanie umowy. Jego firma ma problemy, o których głośno ostatnio w mediach. Żałujemy, ale rozumiemy tę sytuację. Jednocześnie pragnę uspokoić, że rozstanie z 4You Airlines nie wywoła w klubie kryzysu. Podpisując umowę z zupełnie nową na rynku firmą, braliśmy pod uwagę różne ewentualności. Również tę, o której teraz informujemy. Nie chcieliśmy ryzykować i zakontraktowaliśmy młodych zawodników - powiedziała oficjalnej stronie klubu azspw.com Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej.

AZS Politechnika Warszawska przystąpi do nowego sezonu PlusLigi bez sponsora strategicznego, chyba że w ciągu kilku dni znajdzie się firma chętna wyłożyć pieniądze na sponsorowanie siatkarzy.

- Współpraca z linią lotniczą mogła ustabilizować naszą sytuację, ale nie ma co gdybać. Pracujemy dalej i podejmujemy rozmowy z kolejnymi firmami. Po zdobyciu przez naszą reprezentację mistrzostwa świata popularność siatkówki z pewnością wzrośnie, warto więc wykorzystać marketingowy potencjał naszej dyscypliny sportu. Serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy - mówi Dolecka.

Do nowego sezonu Politechnika przystąpi w nowym składzie, opierającym się głównie na bardzo młodych zawodnikach. Podopieczni Jakuba Bednaruka zajęli w niedzielę drugie miejsce w Memoriale Ambroziaka, przegrywając w finale z Asecco Resovią Rzeszów. W pierwszym meczu nowego sezonu w sobotę zagrają na wyjeździe z Transferem Bydgoszcz.

Więcej o: